adplus-dvertising

Clubhouse ile nasıl para kazanılır?

Sesli konuşma platformu Clubhouse, uygulamada yayın yapan kişilerin para kazanabileceği yeni bir özelliği açıkladı. Gün geçtikçe kullanıcı kitlesini genişletmeyi başaran Clubhouse, bu kez yeni bir gelir modeli olarak karşımıza çıkıyor. Pazartesi gününden itibaren Clubhouse, para kazanma aracı olarak da kullanılabilecek. Peki Clubhouse ile nasıl para kazanılır?
Takip et
Clubhouse ile nasıl para kazanılır?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sadece davet ile girilebilen sesli konuşma platformu Clubhouse, yeni bir özellik üzerinde çalıştığını duyurdu.

Şirket, çevrim içi ödeme platformu Stripe ortaklığı ile yayıncılarına ödeme yapılmasının önünü açacak bir özellik üzerine çalışıyor.

Yayıncılarına karın tamamını vermeyi planlayan şirket, ödemeleri Stripe altyapısıyla doğrudan Clubhouse üzerinden gerçekleştirecek.

Clubhouse ile nasıl para kazanılır?

Clubhouse, yeni bir hizmetini kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Pazartesi günü aktif olması beklenen bu özellik sayesinde kullanıcısına para kazandırmaya başlayacak. İşin güzel yanı ise uygulamanın bu gelir modelinden herhangi bir komisyon kesintisi yapmayacağı. En azından şimdilik.

Küçük bir test grubuyla başlayan yeni özellikte para kazanma formülü ise gayet basit. Ödeme alabilen bir Clubhouse içerik oluşturucusunun profiline girerek Para Gönder’e bastığınızda ilgili kişi para kazanmış oluyor. Ayrıca Clubhouse’un ödeme işleme ortağı olan Stripe’e giden minik bir kart işlem ücreti ödemeniz gerekiyor.

Para kazanmanız için sizi takip eden ya da oturumlarınıza katılanların Para Gönder butonuna basması gerekiyor. Bu kazanılan paradan komisyon kesintisi olmaması ise büyük bir avantaj.

Clubhouse, bu yeni sistem ile birlikte odaların hareketlenmesini ve daha çok kullanıcının ve hatta fenomen ya da ünlü ismin uygulama içinde zaman harcamasını hedefliyor.

Clubhouse, maalesef Android işletim sistemli cihazlara henüz gelmiş değil ve sadece iOS üzerinden kullanılabiliyor.

Ödemelerin bütün yayıncılara birden başlamayacağını belirten Clubhouse, öncelikli olarak küçük bir yayıncı grubuyla testlere başlayacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.