adplus-dvertising

Cizreli kadınlar bombalı saldırıda şehit olan 12 polisi unutmadı

Şırnak’ın Cizre ilçesinde kadınlar, 6 sene önce Çevik Kuvvet Gurup Amirliğine yapılan bombalı saldırıda şehit düşen 12 polis memuruna şehit düştükleriyerde Yasin’i Şerif okuyup dua etti.
Takip et
Cizreli kadınlar bombalı saldırıda şehit olan 12 polisi unutmadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cizre ilçesinde 26 Ağustos 2016 tarihinde İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Gurup Amirliğine PKK’lı teröristler tarafından 15 tonluk bomba yüklü araçla yapılan saldırıda 12 polis şehit düşmüş,75 poliste yaralanmıştı. 6 sene önce meydana gelen olay hafızalara kazınırken, acısı hala tazeliğini koruyor.

Cizreli kadınlar bombalı saldırıda şehit olan 12 polisi unutmadı

Şırnak’ta faaliyet gösteren Geleceğe Işık Saçan Kadın Derneği yönetici ve mensupları 12 polisin şehit düştüğü yerde yapılan şehitler heykeli ve parkını ziyaret edip, şehit polis memurları için Yasin’i Şerif okudu. Parkta bulunan ve şehitlerin adlarının yazılı olduğu heykeli dolaşan Cizreli kadınlar, heykel etrafından sararmış çimleri temizledikten sonra bombalı saldırıda şehit düşen 12 Polis Memuru başta olmak üzere bütün şehit polisler için Yasin’i şerif okudu.

6 sene önce yapılan saldırının Cizre için kara bir gün olduğuna vurgu yapan Dernek Başkanı Hatice Atan, “O kara günü unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Çünkü o gün şu an bulunduğumuz yerde 12 fidanımızı, canımızı, kanımızı kaybettik. Bugün eğer burada huzurla dolaşıyorsak bu onların sayesindedir, şehitlerimizin sayesindedir, gazilerimizin sayesindedir” şeklinde konuştu.

Cizreli kadınlar bombalı saldırıda şehit olan 12 polisi unutmadı

Atan, “Biz, Şırnaklı, Cizreli, Silopili, İdilli, Güçlükonaklı, Uludereli kadınlar olarak şehitlerimizi yad etmek, onlara bir hayır duası okumak için 12 fidanımızın şehit düştüğü alana yad ettik, Yasin’i Şerif okuyarak onların ruhuna teslim ettik. Rabbim bütün şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlık ve şifa versin. Ailelerine sabır versin” ifadelerinde bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.