Çizgi film karakteri kokarca Pepe Le Pew, tecavüz tartışmaları sonrası yok edildi!

1945 senesinde oluşturulan kokarca biçimindeki çizgi film karakteri Pepe Le Pew’in tecavüzü normalleştirdiği savunulduğu için, Warner Bros. tarafından fişi çekildi. Karakter bundan sonra hiçbir Looney Tunes filminde yer almayacak
Takip et
Çizgi film karakteri kokarca Pepe Le Pew, tecavüz tartışmaları sonrası yok edildi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çizgi film dünyasının popüler kokarcası “Pepe Le Pew”in fişi çekildi. Bir süredir münakaşaların odak noktasında olan karakter, gelen son tepkilerin üstüne iptal edildi. Bundan sonra hiçbir Looney Tunes filminde, “Pepe Le Pew” karakterine yer verilmeyecek.

Warner Bros., bir süredir yeni bir film üstünde çalışmalarını sürdürüyor. Temmuz ayında yayınlanması planlanan Space Jam: A New Legacy adlı bu filmdeki karakterlerden bir tanesi de Pepe Le Pew idi. Fakat kısa bir müddet önce, Pew’in bu filmden kaldırıldığı söylentileri ortaya atıldı. Webtekno’nun The Hollywood Reporter’a dayandırdığı haberine göre ise Pepe Le Pew hem Space Jam: A New Legacy filminden kaldırıldı hem de bundan sonra hiçbir projede yer almayacağını doğrulatmayı başardı.

Peki bir çizgi film karakteri için neden bu şekilde bir karar verildi?

PEPE LE PEW’İN TECAVÜZÜ NORMALLEŞTİRDİĞİNE İNANILIYOR

New York Times, geçtiğimiz günlerde Pepe Le Pew hakkında bir makale yayımlayarak, çizgi film karakterinin, tecavüzü normalleştirdiği savunulmuştu.

İlk defa 1945 senesinde kullanılmaya başlayan karakter, o senelerden beri hep aynı kişilik niteliklerine sahipti. Her çizgi filmde başka bir karakteri baştan çıkarmaya çalışan Pepe Le Pew, zaman zaman başka taraflarca da eleştirilmişti.

SİLAHSIZLANDIRILMASI KARARI

Geçtiğimiz Haziran ayında da HBO Max’de tekrardan yayınlanmaya başlayan Looney Tunes çizgi filmlerindeki karakterlerin silahsızlandırılması kararı alınmış, yeni maceraların yapımcılığını üstlenen Warner Bros.’dan Peter Browngardt’ın açıklamasına göre karakterlerden biri olan Fudd’un Bugs Bunny’nin peşine düşeceği ama onu yakalamak için daha oluşturucu taktiklere başvuracakğı ifade edilmişti. Elmer Fudd’ın elinde ateşli silah yerine tırpan olacağı belirtilirken, ABD’de bireysel silahlanma ve buna bağlı olarak artan suç oranı, ülkenin en büyük problemleri arasında olarak gösterilmesine bir çözüm olarak ortaya koyulmuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.