adplus-dvertising

Cıva ile Oynayan 27 Öğrenci Hastaneye Kaldırıldı

Elazığ'da bir okulda oyun hamuru zannettikleri cıva ile oynayan öğrenciler rahatsızlandı. 27 öğrenci tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı.
Takip et
Cıva ile Oynayan 27 Öğrenci Hastaneye Kaldırıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bingöl’de yer alan bir okulda 27 öğrenci cıva zehirlenmesi iddiası ile hastaneye sevk edildi.

27 ÖĞRENCİ HASTANEYE SEVK EDİLDİ

Söylentiye göre, Sancak İlk ve Ortaokulu’nda bir grup öğrenci, 16 Eylül Pazartesi günü okulda olan dolapta yer alan cıvayı oyun hamuru zannedip oynadı. Bugün bir öğrencinin karın ağrısı şikayeti ile aile hekimine  gittiği ve oradaki doktora cıvayla oynadıklarını açıklamasının ardından, okulda 27 öğrenci önlem amaçlı Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi.

Cıva ile Oynayan 27 Öğrenci Hastaneye Kaldırıldı

Tedavileri gerçekleştirilen öğrenciler ailelerine verilirken, cıva dokundukları bildirilen 5 öğrenci de Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne gönderildi.

ÖĞRENCİLERE KAN TESTİ YAPILDI

Zehirlenme iddiası ile hastaneye götürülen öğrenciler, “Pazartesi bu olay gerçekleşti. Arkadaşlarımız okuldaki dolabı açmışlar, içerisinde cıva çıkmış. Oyun hamuru zannedip oynamalarının ardından arkadaşımız hastalandı. Biz de buraya geldik, kan testi yaptırdık” dedi.

BAZI ÖĞRENCİLER ELAZIĞ’A GÖNDERİLDİ

Öğrenci velilerinden Nurettin Balama ise,”Tam açık olarak bilmiyoruz. Bazı öğrencileri Elazığ’a gönderdiler. Mide bulantısı, baş ağrısı gibi şikayetleri var. Büyük olasılıkla birçok öğrenciyi götürecekler. Tam kesin bilgimiz yok şimdilik bizimde” diye konuştu.

Öte taraftan meydana gelen olayın sonrasında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okulda idari soruşturmanın açıldığı bildirildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.