Çırağını Triger Kayışı İle Döven Usta Serbest Bırakıldı

Konya'da 16 yaşındaki çırağını triger kayışı ile döven 33 yaşındaki Fatih S. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Konya’da çırağı olan 16 yaşındaki M.A.’yı triger kayışıyla döven oto tamircisi 33 yaşındaki Fatih S.’nin çocuğa karşı eziyet ve kasten yaralama suçlarından 19,5 yıla kadar hapsinin istendiği davaya başlandı.


Kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmediğini belirten Fatih S., “Daha önce de malzemeleri kırdığı için bacaklarına iki tokat attım. Bunun dışında bir eylemim olmamıştır” diye konuştu.

Fatih S. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. M.A. mahkemede alınan kararın ardından gözyaşları içerisinde mahkeme salonundan ayrıldı.

AĞLAYA AĞLAYA ANLATTI

Duruşmada pedagog eşliğinde yaşananları anlatan M.A. ise ustasının kendisine defalarca tokat atıp, dövdüğünü belirtti. M.A. savunmasında, “Sanık benim ustam olur. Savunmalarını kabul etmiyorum. Ben orada çırak olarak çalışıyordum. İş yerinin zemini düzgün olmaması nedeniyle benzin pompasının şamandırasını kırdım ve bunun üzerine ustam bana kızdı. O gece saat 03.00’e kadar çalıştık. O günün akşamında gece saatlerinde tekrar bana kızıp, ‘niye eşyamı kırdın’ diye yüzüme tokat attı. ‘Niye susuyorsun’ diye kızarak bana yine tokat attı. Babası araya girerek engel olmaya çalıştı. Babasına da sinirlenip, ona da vurmaya kalktı. Tekrar bana dönüp, boğazımı sıkıp, beni duvara yapıştırdı. Yine babası engel olmaya çalıştı. ‘Dua et babamla kardeşim burada’ dedi. Beni dövdükten sonra hiçbir şey olmamış gibi yemek yedik. Ertesi gün babamı iş yerine çağırarak ‘Oğlun bu malzemeleri kırdı’ dedi. Babamda, ‘Malzemelerin bedelini ödeyeceğim, oğlum işten ayrılsın’ dedi. Babama, ‘Bu işi yapabilir, biraz daha kendine güvenip, çalışmaya devam etsin’ dedi. Orada çalışmaya devam ettim. Ustam bir gün müşteri ile tartıştı. Ona sinirlerince bana yukarı çık dedi. Daha sonra yanıma gelerek bana ‘Sen işe yaramazsın, bana zarar veriyorsun, ben stres yapıyorum’ diyerek tokat atıp triger kayışıyla bacaklarıma 30-40 kez vurdu” ifadelerini kullandı.

“3 AVUKAT TUTARIM”

Triger kayışıyla dövüldükten sonra ustasının kendisini ‘bunları kimseye anlatma’ diyerek işten kovduğunu belirten M.A., “Triger kayışıyla dövdükten sonra aşağıya indik. Bana, ‘Bu işi yapmak istiyor musun?’ dedi. Ben yapmak istemediğimi söyleyince bana hakaret edip, önüme 200 lira attı ve ‘Eşyalarını topla git’ dedi. Eşyalarımı topladıktan sonra sen o parayı hak etmiyorsun deyip parayı geri istedi, ben de verdim. Kardeşine dönüp, ‘Bu bizim başımıza bela olur. Ben bunun videosunu çekeyim’ dedi. Bana, ‘Şamandırayı ben kırdım şu malzemeyi de ben kırdım’ diye söyleterek videomu çekti. Videomu çektikten sonra ‘Buradan kimseyle helalleşmeyeceksin’ dedi. Ben bacağıma vurmasından dolayı topallayarak yürüyordum. Bana ‘Düz yürüyeceksin. Yoksa seni döverim’ dedi. Korktuğum için ailemden kimseyi arayamadım. Eve gittiğimde annem-babam ne olduğunu sorunca ustamın beni dövdüğünü söyledim. Pantolonumu indirirken bacağımdaki kızarıklıkları gördüm. Babam sanığı arayarak, ‘Niye bu çocuğu bu kadar dövdün?’ dedi. O da babama, “Para verirken, yedirir içirirken iyiydi. Siz bana bir şey yapamazsınız. 3 avukat tutarım” dedi. Babamı dükkana çağırdı. Ben, babam ve teyze oğlum dükkana gittik. Dükkanda bize ‘Beni dövün abi, haklısınız özür dilerim’ dedi.” diye konuştu.

Yapılan savunmaların ardından hakim kararını açıkladı ve Fatih S. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. M.A. sinir krizi geçirerek ve ağlayarak salondan çıktı. Ailesi ise alınan karara büyük tepki gösterdi. Fatih S. 19,5 yıl ile yargılanmaya devam edecek.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı