Çip krizi Hyundai’de vurdu, Hyundai fabrika üretimini durdurdu!

Pandemi döneminde başlayan mikro çip krizi otomotiv sektöründe birçok üreticiyi ağır şekilde etkiledi. Tanınmış birçok marka üretimi durdurma kararı alırken Hyundai’de Seoul’deki Ulsan No.1 fabrikasında üretimini durdurdu.
Takip et
Çip krizi Hyundai’de vurdu, Hyundai fabrika üretimini durdurdu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Araba devleri elektronik bileşenlere (mikroçip) artan istekler sebebiyle, otomotiv sektöründe son senelerde daha da yoğun kullanılmaya başlanan araç içi elektronik bileşenlerin tedarikinde sıkıntılar meydana geldiği için imalata ara verdiler.

Çip krizinden en çok Ford, Hyundai, Fiat, Honda, Toyota, Volvo, Tesla, Renault, Volkswagen ve General Motors gibi dünya devleri etkilendi.

Çip krizinde Türkiye’de, Renault, Tofaş ve Ford Otosan’da imalat durdu

Reuters’ın haberine göre mikro çip tedarik krizinden etkilenen bir öbür otomotiv devi de Hyundai oldu. Marka Seoul’de bulunan Ulsan No.1 fabrikasında imalata 7 gün boyunca ara vereceğini söyledi.

7-14 Nisan tarihleri arasında çalışmayacak olan fabrikada motor, şanzıman ve araç imalatı gerçekleştiriyor. Meydana Gelen mikro çip krizinin Kona ve Ioniq 5 modellerini etkilediği de öte yandan belirtilmiş vaziyette.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.