adplus-dvertising

Cinsel tacizden yargılanan CHP’li Belediye Bakanı rüşvetten gözaltına alındı

KIRKLARELİ’nin Vize İlçesi’ne bağlı Kıyıköy Belde Belediye Başkanı Nadir Sevinç, usulsüzlük ve rüşvet suçlamasıyla 12 kişiyle gözaltına alındı. Sevinç hakkında belediyede çalışan kadınlara cinsel taciz suçundan dava açılmıştı.
Takip et
Cinsel tacizden yargılanan CHP’li Belediye Bakanı rüşvetten gözaltına alındı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Vize ilçesine bağlı Kıyıköy belde belediyesinde usulsüzlük ve rüşvet iddiaları ile alakalı başlatılan soruşturmada aralarında Belediye Başkanı Nadir Sevinç’in de olduğu 13 şüpheli gözaltına alındı.

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı, Kıyıköy Belediyesi’nde usulsüzlük ve rüşvet iddiaları üstüne soruşturma başlattı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul’da düzenlediği eş zamanlı operasyonda Belediye Başkanı Nadir Sevinç’in de aralarında bulunduğu 13 kişiyi gözaltına aldı. Zanlıların adresleri ve araçlarında da arama yapan jandarma, evraka el koydu. İl Jandarma Komutanlığı’na götürülen zanlıların sorgusu sürüyor.

Cinsel tacizden yargılanan CHP’li Belediye Bakanı rüşvetten gözaltına alındı

Cinsel tacizden 34 seneye kadar hapisle yargılanıyor

Evli ve iki çocuk babası Belediye Başkanı Sevinç hakkında taciz ve sarkıntılıklarından bunalan 4 mağdur kadının şikayeti üstüne Vize Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma sonunca “Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı” ve “Cinsel taciz” suçlarından 9 seneden 34 seneye kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlenerek dava açılmıştı. Mağdurlardan B.Ç ve M. I., halen belediyede çalışmaya devam ederken, D. S. ve M. K.’nın baskılara dayanamayarak belediyeden ayrıldığı ortaya çıkmıştı.

Cinsel tacizden yargılanan CHP’li Belediye Bakanı rüşvetten gözaltına alındı

Bana vefa borcun var, seni istiyorum

Mağdurlardan, belediyede mimar olarak çalışan D. S. (28), savcılıktaki ifadesinde,”Geçen Haziran’da ise mesai saati dışında, görüşmek için beni alkollü bir mekana çağırdı. Ben alkol almadım. Başkan alkollüydü. Bana, ‘vefa borcun var. Vefa borcu olarak seni istiyorum’ diye elimi tuttu. Elimi çektim. Alkol almaya devam etti. ‘Seni işe ben aldım neden tedirgin oluyorsun. Sen bana aitsin. Çalışmayı boş ver ben çalışmak istemiyorum. Seni istiyorum’ diye tacize devam etti.”

Cinsel tacizden yargılanan CHP’li Belediye Bakanı rüşvetten gözaltına alındı

Sabahları seni gördüğümde çok iyi hissediyorum

Ağustos 2019-Nisan 2020 arası sekreter olarak çalışan ayrılmak mecburiyetinde kalan M.K. (25) ise şu iddialarda bulundu: “Beni sık sık yemeğe davet ediyor, mesai dışında görüşmek istiyordu. Başkalarıyla gördüğünde de tavır alıyordu. 3-4 defa istifa ettim. Dilekçeleri yırtıp attı. ‘Sen benimsin. Gitmeni istemiyorum. Seni görmek bana çok iyi geliyor. Sabahları seni gördüğümde çok iyi hissediyorum. Benimle beraber olmayı dene, belki benden hoşlanacaksın, beni seveceksin’ diyordu.”

Saplantılı bir biçimde dokunuyordu, arkamdan sarıldı…

“Saplantılı bir biçimde fiziksel dokunmaya, elimi tutmaya çalışmaya ve dışarda görüşmeye davet etmeye devam etti. Odasına her girdiğimde elini belime atmaya çalışıp, saçlarıma dokunmaya çalışıyordu. Bir defasında arkamdan sarılarak başımdan öptü. Bana yatma teklifinde bulundu. Bu sebeple işten ayrılmak mecburiyetinde kaldım” şeklinde konuştu.

Cinsel tacizden yargılanan CHP’li Belediye Bakanı rüşvetten gözaltına alındı

Sekretere bakın sekreter dediğin bu şekilde olur

Gene mağdur kadınlardan edinilen son dakika ifadelerine göre Belediyede sekreter olarak halen çalışmaya devam eden M. I. (33) da şunları anlattı: “İşe başlamadan önce, başkan benim fotoğraflarımı öbür çalışanlara göstererek, ‘sekretere bakın, sekreter dediğin bu şekilde olur’ demiş. İşe başladığımda, yaşamıma birini almamam gerektiğini belirtti. Çenemden makas aldı. Devamlı ceketini benim giydirmemi istiyordu. Fondötenini bana sürdürüyordu. Otelde baş başa yemek yemeye davet etti. Belediyeye alkollü bir biçimde geldiği bir gün bana yaklaşınca kendimi geri çektim. Bunun üstüne, ‘bu çalışanlar benim, burası benim, bu köy benim’ şeklinde konuştu…”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.