Çinli Öğrenci Cinayeti Çözüldü!

Eski bir doktora öğrencisi, Illinois Üniversitesi'nde yüksek lisans yapan Yingying Zhang adlı genç kızı kaçırıp öldürmüştü.
Çinli Öğrenci Cinayeti Çözüldü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Brend Christensen adlı eski doktora öğrencisi adam, kaçırdığı genç kızı beysbol sopasıyla döverek öldürdü. 30 yaşındaki katil, Zhang’ın kalıntılarını da yok etti. Mahkeme jürisinden oy birliği çıkmadığı için Christensen’e idam değil, ömür boyu hapis cezası aldı. Mahkemeye gelen genç kızın ailesi ve nişanlısı ise öfkeliydi. Cinayet davasını Çin Konsolosluğu yetkilileri de yakından takip etti.

Talihsiz kızın babası Ronggao Zhang mahkemede, “Kızımın kalıntıları bulunana kadar huzur bulamayacağız. İçinizde birazcık adalet varsa, işkencemizi sonlandıracak olan cezayı verin” dedi. Katil Christensen ise mahkemede hiç konuşmadı.

CİNAYETİ FBI ÇÖZDÜ

26 yaşındaki Yingying Zhang, ABD’ye geldikten sadece iki ay sonra Chicago’nun 200 km güneyinde kaybolmuştu. Christensen’in eski kız arkadaşı olan Terra Bullis, FBI’ın kendisine taktığı gizli mikrofonla cinayeti çözmeyi başardı. Eski kız arkadaşına cinayeti tüm hatlarıyla itiraf eden Christensen, Çinli kızı kaçırmadan önce başka bir kadına daha yaklaştığını fakat kadının arabaya binmeyi kabul etmediğini söyledi. Katil, genç kızı kaçırabilmek için de gizli görevde olan bir polis memuru takliti yaptı. Daha sonra arabasına binmeye ikna ettiği kızı, önceden kiraladığı eve götürdü. Christensen ses kaydında, Zhang’a cinsel saldırıda bulunduğunu, aşağıladığını ve öldürdüğünü itiraf etti. Ses kaydını dinleyen jüri üyeleri ise, oy birliğine varamayarak, idam yerine ömür boyu hapis cezasında karar kıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.