Çin’deki gerçek ölü sayısı ifşa oldu, 640 binden fazla!

Koronavirüsün ilk ortaya çıktığı Çin’de vaka ve ölüm sayılarının gizlendiği sık sık dile getirilen iddialar arasında. Çinli bir üniversiteden basına sızan belgeler ise gerçek vaka sayısının 640 binden fazla olduğunu ortaya çıktı.

Koronavirüsün bütün dünyaya yayıldığı Çin’de resmi verilere göre 82 bin 947 vaka ve 4 bin 633 ölüm var . Fakat bazı iddialara göre Çin’deki gerçek vaka sayısı açıklananlardan kat kat daha çok.

Changsha kentindeki Ulusal Savunma Teknolojisi Üniversitesi’nden sızan bir rapora göre, ülkede 640 bin vakanın olabileceği belirtiliyor.

ABD’li yayın kuruluşu Foreign Policy’nin iddiasına göre sızan raporda 230 kentten 640 bin vakanın belirlendiği söyleniyor.

ÇİN’DE GERÇEK ÖLÜ SAYISI 40 BİN CİVARINDA

Sızan raporda farklı kentlerden hastanelere yapılan girişlerin referans alındığı söyleniyor. Daha önce ortaya atılan iddialarda da Çin’de gerçek ölü sayısının 40 bin civarında olduğu söylenmişti.

Çin hükümetinin koronavirüsle mücadeledeki başdanışmanı Prof. Dr. Zhong Nanshan de CNN’e verdiği röportajda Kovid-19 salgınının yayılmaya başladığı Vuhan şehrinin bazı bilgileri gizlediğini belirtmişti.

Haber Etiketleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı