adplus-dvertising

Çin’de vaka sayıları artmaya devam edince hükümet sert tedbirler aldı!

Artan Kovid-19 vakalarına karşı önlemlerini artıran Çin hükümeti Pekin’de vatandaşlara İşçi Bayramı tatilinde mecburi olmadıkça şehir dışınına çıkmama çağrısı yaptı. Öte yandan Şangay’da alınan önlemlerde ise bölgede yaşayan halk sıfır-kovid politikası nedeni ile evlerinden bile çıkamaz hale geldi.
Takip et
Çin’de vaka sayıları artmaya devam edince hükümet sert tedbirler aldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çin’in başkenti Beijing’de yakın zamanda Kovid-19 vakalarında görülen tekrardan artış karşısında toplumun her kesiminden insanlar koronavirüse karşı verilen mücadeleye omuz vererek en içten desteklerini sunmak için zamana karşı yarışıyor. Beijing Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi, bölge sakinlerine İşçi Bayramı tatili sırasında mecburi olmadıkça kentten çıkmamaları ve partiler ve buluşmalardan kaçınmaları çağrısı yaptı.

ŞANGAY’DA ALINAN TEDBIRLER HALKI ZOR VAZIYETTE BIRAKTI

Sıfır-kovid politikasında ısrar eden Çin’in finans merkezi Şangay’da aldığı karantina tedbirleri ise kent sakinleri için sanki zulme dönüştü. Haftalardır evlerinden çıkamayan, temel ihtiyaçlarını bile karşılamayan kent sakinleri yetkililerin evlerinin önüne çektiği metal bariyerler arkasında hayatlarını sürdürmeye çalışıyor.

25 MİLYON İNSAN İÇİN VAZIYET DAYANILMAZ HALE GELDİ

Hükümet yetkilileri aldıkları sıkı tedbirleri gevşetmeye pek niyetli görünmüyor fakat kilit altında olan 25 milyon insan için vaziyet artık dayanılmaz bir hale geldi. Çin’de uygulanan yoğun sansüre karşın her gün yeni bir video sosyal medyaya düşüyor ve insanların yaşadıkları koşullar gözler önüne seriliyor.

Çin’de vaka sayıları artmaya devam edince hükümet sert tedbirler aldı!

ÇİN POLİSİ YERLERDE SÜRÜKLEDİ

Bu görüntülerden sonuncusu kent sakinlerinin artık patlama noktasında olduğunu ortaya koydu. Şangay’da çekildiği düşünülen görüntülerde yabancı asıllı olduğu söylenen bir adamın, tehlikeli madde giysisi giymiş Çin polisi tarafından sürüklendiği görülüyo

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.