adplus-dvertising

Çin’de karantina devam ediyor, gelen haberler dünyayı korkuttu!

Son dakika haberi: Koronavirüs pandemisi bütün dünyada neredeyse bitmişken, Çin’de son 1 ayda yaşananlar sanki tüyler ürpertiyor. 25 milyonluk Şanghay’da günlerdir devam eden sıkı karantina uygulaması akıllara birçok soru işaretini getirirken, şehirde ne meydana geldiği ise tam bir bilmece. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde ürküten anlar yer alırken, “Çin, ne saklıyor?” sorusu bütün dünyanın aklını kurcalıyor.
Takip et
Çin’de karantina devam ediyor, gelen haberler dünyayı korkuttu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çin’den gelen son dakika haberleri sosyal medyanın gündeminden düşmüyor. Bütün dünya koronavirüs salgınında normalleşmeye giderken, Çin’de son 1 ayda uygulanan sıkı karantina akıllara birçok soru getiriyor. Bu süreçte ağır vaka sayısının 1, can kaybının ise sıfır olduğu şehirde uygulanan sıkı karantinanın sebebi bilinmezken koronavirüs vakalarının büyük bir kısmı ise belirti dahi göstermiyor.

ÇİN’DE NELER OLUYOR?

Buna karşın Çin hükümetinin çok sıkı karantina uygulaması akıllara birçok soruyu getiriyor.

Özellikle sosyal medyada yer verilen görüntülerde, karantinada evlerinde olan insanların camlara çıkarak çığlık attığı yer alıyor. 25 milyon insanın yaşadığı Şanghay’da sıkı karantina uygulamasına ilişkin net bir açıklama yapılmazken, “Yeni bir virüs mü var?” sorusu akla ilk gelen şey oldu.

Öte yandan iddialara göre şehirde zaman zaman intihar vakaları da meydana geliyor.

Çin’de karantina devam ediyor, gelen haberler dünyayı korkuttu!

ŞEHIRDE ANONSLAR YÜKSELİYOR

Bir öbür iddiaya göre ise Kovid karantinasında olan kette zaman zaman anonslar yükseliyor ve uyarı yapılıyor. Camlara çıkarak şarkı belirten yahut çığlık atan insanlara yönelik yapıldığı söylenen anonslarda, “Sevgili kent sakinlerimiz; Lütfen yerel hükümetin salgın önleme kurallarına harfiyen uyunuz. Ruhunuzun özgürlük arzusunu kontrol altına alınız ve şarkı söylemek için camlara çıkmaktan kaçınınız. Bu davranış bulaş riski taşımaktadır” dendi.

Çin’de karantina devam ediyor, gelen haberler dünyayı korkuttu!

Sosyal medyaya yansıyan görüntüler ve iddialara göre çok sıkı karantina uygulanan şehirde yaşananlara ilişkin net bir bilgi olmazken, bir taraftan da açlıkla mücadele edildiği iddia edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.