Çin ilk ‘panda treni’ pandaların vatanını keşfetmek isteyenleri bekliyor

Çin’in Sichuan eyaleti, panda temalı bir turizm trenini yerli ve yabancı turistlerin kullanımı için hazırladı.
Takip et
Çin ilk ‘panda treni’ pandaların vatanını keşfetmek isteyenleri bekliyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çin’in güneybatısındaki dev pandaların memleketi olan Chengdu bölgesinde yol alacak olan tren, Sichuan’ın dağlarında nehirlerinde, Yangtze Nehri’nin Üç Vadi bölgesinde sefere çıkarak Güneydoğu Çin’in gizemli güzelliklerini keşfetmesini sağlayacak.

Mobil bir otel olmayı hedefleyen 252 koltuklu tren, yumuşak ve sert uyuyanlar için özel odalara sahip. Bir restoran vagonu da olan tren, konforlu ve şık mobilyalar, güvenli ve akıllı kilit sistemi, banyo sistemi ve 5G bağlantısı ile trenin yolcular için etkileyici bir yolculuk sağlayacak şekilde ayarlandığını söyledi. Çin Demiryolu Chengdu Group tarafından hazırlanan tren, yoksulluğu azaltma çabalarına yardımcı olmak için geçtiği yerlerden aldığı yerel spesiyalleri de konuklarına ikram edecek.

Çin’in ilk “Panda Treni” adı verilen turistik treninin modernizasyonu ve dönüşümü, İlkbahar Bayramı’nın ilk seyahat günü olan 28 Ocak Perşembe günü başarıyla tamamlandı. Trende “Pandanın evi”, “Pandanın kulübesi”, “Pandanın restoranı” ve “Pandanın cenneti” gibi tematik vagonlar da bulunuyor.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Kaynak: Hibya Ajans

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.