Çin Elektrikli Araç Üretiminde Çığır Açıyor!

Dünyayı hızla saran elektrikli araç furyasına Çin de katıldı. Çin’de faaliyet gösteren birçok şirket, elektrikli araç üretimi için ciddi bütçe ayırırken, bu projelere devletten de destek geliyor.

Dünyada birçok ülke tarafından kullanılan elektrikli araçlar hem kişilere ekonomik açıdan büyük katkı sağlıyor hem de çevre açısından olumlu gelişmelere olanak tanıyor. Bunu gören Çinli girişimciler kolları sıvayarak elektrikli araç üretiminde çığır açmak için yeni yöntemler geliştirdi.


Geçtiğimiz günlerde Ulusal Enerji İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Çin’de Haziran ayı sonuna kadar 1 milyondan fazla şarj cihazının üretiminin tamamlanacağı açıklandı. Çin, bu hamlesiyle elektrikli araçların olmazsa olmazlarından olan şarj ağında dünyada lider oldu. Açıklamada çevre kirliliğine de dikkat çekilerek enerji üretiminde düşük karbonlu çözümlerin destekleneceği vurgulandı.

ÇEVRE KİRLİLİĞİ İÇİN ALTERNATİFLER ARANIYOR

Ayrıca ortaya koyulan verilerde Çin’in kullanmış olduğu enerjinin yüzde 37 gibi büyük bir oranın fosil olmayan enerji sistemlerinden elde edildiği hatırlatıldı. Organik ürünlerden elde edilen yakıt oranı ise Çin’de bu yıl yüzde 27 seviyelerine kadar çıktı. Bu rakam bir önceki yıl ile kıyaslandığında ise yüzde 2.2 oranında bir gelişme sağlandığı görünüyor.

Ayrıca bu verilerin sağlamasının yapılması ve enerji sektörünün kontrolü için Çin, 3 aylık periyotlarla sektörü sürekli olarak denetliyor. Bu denetimlerle ilgili Çin’de ulusal bir platform da kuruldu.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı