adplus-dvertising

Çin: ‘DSÖ Genel Direktörü, sorumsuz açıklamalardan kaçınmalı’

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zhao Lijian yaptığı açıklamada, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus’a tepki göstererek “sorumsuz ifadelerden kaçınması gerektiğini” belirtti.
Takip et
Çin: ‘DSÖ Genel Direktörü, sorumsuz açıklamalardan kaçınmalı’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zhao Lijian Pekin’in “sıfır vaka” politikasını eleştiren Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktör Tedros Adhanom Ghebreyesus’a tepki gösterdi. Sözcü Lijian gerçekleştirilen basın toplantısında, “İlgili şahsın, Çin’in Covid-19 politikasını tarafsız ve rasyonel olarak değerlendirmesini, sorumsuzca açıklamalar yapmak yerine olguları kavramasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus dün yaptığı açıklamada, Çin’in sıfır tolerans politikasının sürdürülebilir olmadığını belirterek, ülkenin farklı bir yaklaşım geliştirmesi gerektiğini söylemişti.

Covid-19 ile yoğun test ve sıkı karantina önlemleriyle mücadele eden Çin, Covid-19’un Omicron mutasyonunun ülkede görülmesinin sonrasında Wuhan’da, 2020 senesinin başındaki karantina sürecinden sonra Covid-19 salgınındaki en zor günlerini yaşıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.