adplus-dvertising

Çin: ‘Çin ekonomisi her zaman dünya ekonomisinin canlanmasına katkıda bulunur’

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zhao Lijian, Çin ekonomisinin her zaman dünya ekonomisinin canlanmasına katkı yaptığını belirtti.
Takip et
Çin: ‘Çin ekonomisi her zaman dünya ekonomisinin canlanmasına katkıda bulunur’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zhao Lijian, küresel ekonomide belirsizlik ve istikrarsızlıkların artmasına karşın Çin ekonomisinin her zaman dünya ekonomisinin canlanmasına katkı yaptığını belirtti. Sözcü Zhao, jeopolitik kaos ve salgın gibi unsurların etkisiyle dünya ekonomisinin büyük zorlukla karşı karşıya olduğunu ve dünya ekonomisinin ciddi bir vaziyetle karşı karşıya olduğunu belirterek, ekonominin toparlanmasının dünya ülkelerinin ortak arzusu haline geldiğini ifade etti.

Zhao açıklamasında, “Bu senenin ilk çeyreğine ait veriler, Çin ekonomisinin toparlanmaya ve büyümeye devam ettiğini ve dış ticaretin ve dış yatırımın artmaya devam ettiğini ve kuvvetli bir esneklik ve canlılık gösterdiğini ortaya koyuyor. Küresel endüstriyel zincirin ve tedarik zincirinin istikrara kavuşturulmasına, dünya ekonomisinin toparlanmasının desteklenmesine ve küresel kalkınmaya olan güvenin artırılmasına devamlı olarak katkıda bulunmak için bütün taraflarla beraber çalışmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

Uluslararası Para Fonu küresel ekonomik büyüme tahminini yüzde 3,6’ya düşürdü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.