adplus-dvertising

Çılgın Sedat’ın evinin neden yandığı belli oldu

Meşhur şarkıcı Çılgın Sedat’ın evinde çıkan yangının kesin sebebi gün yüzüne çıktı. İtfaiye raporunda, sauna bölümündeki elektrik kontağına bağlı olarak yangın çıktığı ifade edildi.
Takip et
Çılgın Sedat’ın evinin neden yandığı belli oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Beylikdüzü’nde 23 Şubat günü Çılgın Sedat adıyla tanınan şarkıcı Sedat Kapurtu’nun evinde çıkan yangının itfaiye raporu tamamlandı. Yangının kesin çıkış sebebinin sauna kısmında elektrik tesisatına bağlı olduğu kaydedilirken yangın ilk çıktığı anlara ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri gün yüzüne çıktı.

Olay 23 Şubat günü saat 15.00 sıralarında Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşanmıştı. Çılgın Sedat adıyla bilinen şarkıcı Sedat Kapurtu’nun oturduğu villada çıkan yangın eşi ve çocukları kendini son anda dışarı atmış villa ise kullanılamaz hale gelmişti. Çıkan yangının itfaiye raporu gün yüzüne çıktı. Raporda, yangının villanın alt katında bulunan sauna jakuzi kısmında başladığı söylenerek, “Pencereye yakın kısımda bulunan hepsi ahşap olan depo olarak kullanılan sauna odasının üst kısmında yaşandığı görüldü. Bu bilgiler ve bulgular doğrultusunda sauna odasının ahşap tavanının çok yakın noktasında bulunan aydınlatma lamba tesisatının iletken kablolarındaki elektrik enerjisinin herhangi bir sebeple ısı enerjisine dönüşmesiyle yanma meydana gelerek sauna ahşap tavanının tutuştuğu ve gelişerek çevresine sirayet ettiği kanaatine varıldı” ifadeleri kullanıldı.

Çılgın Sedat’ın evinin neden yandığı belli oldu

Yangın ardından çevresinde birçok kişinin kendisini arayarak destek olduğunu ifade eden Sedat Kapurtu, “Sevdiğimiz bir sürü insanlar yaramıza merhem olmaya çalışıyorlar. Zaten eğer çevrede dostlar arkadaşların varsa ayakta kalabilirsin. 550 – 600 bin liralık bir zarar görülüyor belirtilen o. Bu arada yangın tespiti yapılmış. Saunanın üzerinden elektrik kontağından aldığı yangın. Kül oldu sonucunda ama hamdolsun bizim en büyük servetimiz ailemiz. Allah kimsenin evine ateş düşürmesin. Biz gene çok zenginiz ailemiz yanımızda. Herkes bir şeyin ucundan tutuyor. Allah herkesten razı olsun” şeklinde konuştu.

YANGININ İLK ANLARI GÜVENLİK KAMERASINDA

Villada çıkan yangının ilk anları ise sitenin güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde ilk etapta villanın pencerelerinden dumanların çıkması, vatandaşların koşuşturmaları ve Sedat Kapurtu’nun eşi Özlem Kapurtu’nun göz yaşı dökerek yaşadığı üzüntü anı yer aldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.