adplus-dvertising

Çılgın Sedat gerçek adı ne? Çılgın Sedat’ın çocuğunun hastalığı, kardeşi ve eşi

Evi yanan Çılgın Sedat son günlerde gündemden düşmüyor. Futbolcu Olan kardeşi Vedat Kapurtu, Eşi Özlem Kapurtu, çocukları merak ediliyor. Peki Çılgın Sedat kaç yaşında, aslen nereli, kaç çocuğu var? Çılgın Sedat'ın eşi Özlem Kapurtu kimdir? Vedat Kapurtu kim? Çılgın Sedat hakkında merak edilenler haberimizde.
Takip et
Çılgın Sedat gerçek adı ne? Çılgın Sedat’ın çocuğunun hastalığı, kardeşi ve eşi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğum tarihi:  1 Kasım 1973

Doğum yeri:  Aslen Sivaslıdır

Asıl adı ve soyadı: Sedat Kapurtu

Kardeşi: Vedat Kapurtu- Futbolcudur

Eşi: Özlem Kapurtu

Çocukları:  Siraç ve Yağız

Ünlü şarkıcı Çılgın Sedat’ın evinde yangın çıkmasıyla gündeme gelmesi sevenlerini şoke etti. Çılgın Sedat olarak tanınan Sedat Kapurtu hayatıyla merak edilirken sevenleri Çılgın Sedat kimdir, kaç yaşında, eşi ve çocukları var mı gibi sorulara yanıt aramaya başladı. Birçok film projesinde yer alan şarkıcının bağlama, kanun, bateri, davul ve klavye gibi enstrümanları çaldığı da biliniyor.

Çılgın Sedat gerçek adı ne? Çılgın Sedat’ın çocuğunun hastalığı, kardeşi ve eşi

Ünlü şarkıcı, futbol kariyerinin ardından şarkıcılığa yönelmiştir.

Çılgın Sedat olarak tanınan Sedat Kapurtu 16-17 yaşlarındayken mahalle arasında futbol oynayarak spora yönelen Sedat Kapurtu’nın kardeşi Vedat Kapurtu da futbolla ilgilenmektedir. Futbol kariyerine nokta koyarak müzik alanında çalışmalar yapan Sedat Kapurtu’nun kardeşi ise profesyonel futbolcu olarak kalecilik yapmaya devam etmektedir.

Sedat Kapurtu, 4 sene Kadıköy Halk Eğitim merkezinde eğitim aldıktan sonra Şan bölümü okudu. Tar ve Cümbüş çalmaya başlayan Sedat Kapurtu’ya 17 yaşında hocası cümbüş hediye etmiştir. Hocasının aynı yıl vefat etmesinin ardından evlatları, cümbüşü babamızdan yadigar diyerek almışlardır. Çok iyi bir cümbüş ustası olabilecekken yaşadığı bu durumun ardından Sedat Kapurtu sazına küsmüş bu tarihin ardından cümbüşü eline hiç almamıştır. İyi bir müzik kulağına sahip olan Çılgın Sedat, bağlama, davul, bateri, klavye, kanun çalabilmektedir.

Çılgın Sedat gerçek adı ne? Çılgın Sedat’ın çocuğunun hastalığı, kardeşi ve eşi

Müzik alanındaki yoğun temposunun yanı sıra spordan da geri durmayan Çılgın Sedat, yıllarca karate, kickbox, teakwando sporu ile ilgilenmeyi sürdürmüştür. 1 Eylül 2008 tarihinde Zeytinburnuspor’da profesyonel futbolculuğa başlamıştır. 1 Temmuz 2011 tarihine kadar devam ettikten sonra futbola veda eden Çılgın Sedat, 2 sene Zeytinburnu’nda 3 sene de amatör olarak sürdürdüğü futbol hayatını noktaladı.

Çılgın Sedat, aynı zamanda Muaythai hakemliği de yapmaktadır. Küçük yaşta katıldığı ses yarışmasında ikinci olan Çılgın Sedat, kuaförlükten futbola, futboldan şarkıcılığa, şarkıcılıktan smackdown’a birçok meziyeti olan bir isimdir.

Çılgın Sedat, 2005 yılında Özlem Kapurtu ile evlendi. Siraç (d.2006) adında bir engelli ve Yağız Kapurtu adında 2 oğlu vardır. 2014 yılında “Çılgın Sedat İle Çılgın Show” adında her pazartesi ekranlarda yer aldı. 2015 yılında eşi Özlem Kapurtu ile beraber sunuculuğunu İlker Ayrık’ın yaptığı “Ben Bilmem Eşim Bilir” yarışmasına katıldı. Çılgın Sedat, 2016 yılında Mersin’de “Club Çılgın” adı ile bir eğlence mekanı açmıştır. Yaklaşık 6 ay önce açtığı bu yer 11 Ekim 2016 tarihinde çıkan bir yangın neticesinde kül olmuştur.

2017 yılında Survivor yarışmacıları arasında yer almıştır.

Muay Thai Nedir ?

Yaklaşık olarak geçmişi binlerce yıl öncesine dayanmaktadır, bir savaş sanatı ve yaşam biçimi olarak öğretilen Muay Thai de ilk yarışmalar Siam Kralı Parchao Sua tarafından 1697 ile 1709 yıllarında ülke genelinde yarışmalar halinde yapılmaya başlandı. 1930 yılında ilk defa 20 ülke bir araya gelerek eldiven takıldı ve kurallar, kaideler resmen ilan edildi. Muay Thai 1930 yılından sonra üç bölüme ayrılmıştır. Silahlı savunma sanatı (Muay Boran), yarışma ring sporu (Muay Thai) ve danslı aerobik fitness (Muay Aerobik) . Muay Thai, günümüzde dünyada popüler olarak en yaygın olan ring sporlarının başında gelmektedir.

ÇILGIN SEDAT’IN EŞİ ÖZLEM KAPURTU KİMDİR?

Kendisi gibi müzisyen olan eşi hakkında konuşan Çılgın Sedat şunları söyledi, “9 yıl önce evlendiğim eşim Arif Sağ’dan dersler alıyordu. Evlenince müziği bıraktı ama albümümde yer alan ”Senden Öğrendim” parçasında bana eşlik etti. Ben de düet yaptığım eşimle kamera karşısına geçerek, damatlık ve gelinlik giyerek eski günlerimizi tekrar yaşadık.’ ‘dedi.

Özlem Karputu, 2005 yılında Çılgın Sedat ile evlenmiştir. Çiftin Siraç ve Yağız adında iki çocukları bulunuyor. Aynı zamanda Kapurtu’nun evlenmeden önce müzik ile ilgili olduğu biliniyor. Evlendikten sonra müziği bırakmış olsa da ünlü şarkıcının albümünde yer alan Senden Öğrendim şarkısında ünlü isme eşlik etti.

Çılgın Sedat gerçek adı ne? Çılgın Sedat’ın çocuğunun hastalığı, kardeşi ve eşi

ÇILGIN SEDAT’IN KAÇ ÇOCUĞU VAR?

ılgın Sedat olarak tanınan Sedat Kapurtu 2015 yılında Özlem Kapurtu ile evlenmişti. Çiftin Siraç ve Yağız Kapurtu adında 2 oğlu bulunuyor.

Çılgın Sedat gerçek adı ne? Çılgın Sedat’ın çocuğunun hastalığı, kardeşi ve eşi

ÇILGIN SEDAT’IN OĞLU’NUN HASTALIĞI SP HASTALIĞI (SEREBRAL PALSİ) NEDİR?

Serebral palsi ya da diğer adıyla beyin felci kasların tonusunu, hareketini ve motor becerileri etkileyen bir problemdir. Vücudun koordineli ve amaçlı bir şekilde hareket etme kabiliyetini engeller. Solunum, mesane ve bağırsak kontrolü, yeme ve konuşma gibi motor becerileri ve kasları içeren diğer vücut fonksiyonlarını da etkileyebilir. Çoğu durumda, görme, işitme ve dokunma duyusunda da sorunlar vardır. Serebral palsi bir hastalık değildir. Aksine, kas hareketlerini kontrol eden beyin hasarının neden olduğu bir grup belirtidir.

ÇILGIN SEDAT’IN KARDEŞİ VEDAT KAPURTU KİMDİR, HANG, TAKIMDA FUTBOLCU?

Vedat Kapurtu 30 Haziran 1978, Bakırköy’de doğmuştur. Türk futbolcu. 1. Lig ekibi Yeni Malatyaspor’da oynamaktadır.

Çılgın Sedat gerçek adı ne? Çılgın Sedat’ın çocuğunun hastalığı, kardeşi ve eşi

Futbola Bakırköyspor altyapısında başladı ve 2002 yılında profesyonelliğe geçiş mukavelesi imzalayarak as takım kadrosuna dahil edildi. Bakırköyspor için ilk resmî karşılaşmasına 15 Şubat 1998 tarihinde Kemerspor’la oynanan 1. Lig karşılaşmasında çıktı. Burada dört sezon oynayan Vedat, 2000-2001 sezonunda 32 lig maçında forma giyip takımın as kalecisi olduktan sonra 2001-2002 sezonunun başında Gaziosmanpaşaspor’a transfer oldu. Daha sonra birçok 2. Lig, 1. Lig ve Süper Lig ekibinde oynayan Vedat, Sivasspor’la 2004-2005 sezonunda 2. Lig A Kategorisi şampiyonluğunu kazandı.

2010-11 sezonunun başında 2. Lig ekiplerinden Göztepe’ye transfer oldu. Göztepe’yle ilk sezonunda 2. Lig şampiyonluğu yaşayarak 1. Lig’e yükselmeyi başardı.

6 temmuz 2012’de 2. Lig Beyaz grup ekiplerinden Yeni Malatyaspor’a transfer olarak kariyerine devam etmektedir.

ÇILGIN SEDAT DİSKOGRAFİ

2000: Delikanlı Gibi

2002: Bastıra Bastıra Aşk

2007: Siraç Bebeğime

2014: Bir Daha Mı Tövbe

FİLMOGRAFİ

2019 Lazkit

2018 – Benim Adım Osssman (Osman)

2004 Koçero

Çılgın Sedat gerçek adı ne? Çılgın Sedat’ın çocuğunun hastalığı, kardeşi ve eşi Çılgın Sedat gerçek adı ne? Çılgın Sedat’ın çocuğunun hastalığı, kardeşi ve eşi

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.