adplus-dvertising

Çiğ köfteci Şişli’de 3 çocuğu bodruma kapatarak darp etti!

Şişli’de kaldırımda yürüyen 3 arkadaş, başka çocukların çiğköfteciye attığı torpil sebebiyle sanki dehşeti yaşadı.
Takip et
Çiğ köfteci Şişli’de 3 çocuğu bodruma kapatarak darp etti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, geçtiğimiz Perşembe günü saat 22.00 sıralarında Şişli Halide Edip Adıvar Mahallesi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre akşam saatlerinde 13 yaşındaki Egemen O., Mustafa Taha K. ve Fırat E. adındaki 3 arkadaş cadde üstünde yürümeye başladı. Kaldırımdan devam eden çocuklar çiğköftecinin önüne geldikleri esnada kimliği belirsiz 2 çocuk, işyerinin içerisinde doğru torpil fırlatıp kaçmaya başladı. İşyeri sahibi, iki oğlu ve çalışanlar torpili atan olduğunu zannettikleri 3 çocuğu yakalarından tuttuktan sonra tartaklayarak işyerine soktu. O andan itibaren iddiaya göre çocukları dakikalarca darbeden şahıslar sonrasında da zorla işyerinin bodrum katına indirdi. Katın girişini de demir bir kapakla kapattıktan sonra çocuklar çıkamasın diyerek de kapağın üzerine içecek dolabı koydu. Sonrasında bodrum katının ışıklarını kapatan şahıslar, çocukları dakikalarca darp etti. Dehşet anları sürdüğü esnada şahısların bir anlık boşluğundan faydalanan çocuklardan Egemen O., cep telefonuyla el fenerini açtıktan sonra babası Metin O.’yı aradı.

Çiğ köfteci Şişli’de 3 çocuğu bodruma kapatarak darp etti!

YANLIŞ ÇOCUKLARI YAKALAYIP, DARP EDİP, BODRUMA KİLİTLEDİLER

Dakikalar içerisinde çiğköfteciye gelen çocukların babası işyerinde rehin tutulan çocuklarını kurtarıp polis ekiplerine ihbarda bulundu. İhbar üstüne kısa zamanda olay yerine gelen Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliği görevlileri, işyerine girerek 3 şahsı gözaltına aldı. Rehin tuttukları çocuklar hastanede darp raporu almalarının sonrasında ve aileleriyle beraber emniyete götürüldü. Çocukların ve ailelerinin şikayetçi olması üstüne darpçı Yusuf Eren İ. Erol İ. ve Yakup İ.’ye ifadelerinin alınmasının sonrasında “kasten yaralama” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından adli işlem yapıldı.

ÇOCUKLARA DEHŞETİ YAŞATAN 3 ŞAHIS ADLİ KONTROLLE SERBEST KALDI

Şahıslar ifadelerinde ise, baba-oğul işyerini işlettiklerini bu çocukların iş yerlerine torpil atıp müşterileri rahatsız ettiğini, çocukları defaten uyardıklarını, davranışlarının devam etmesiyle üç çocuğu yakaladıklarını çocuklara herhangi bir şiddette bulunmadıklarını, kendilerinin amacının çocukları uyarmak olduğunu söyledikleri gün yüzüne çıktı. Emniyette işlemlerini tamamlanmasının sonrasında adliyeye sevk edilen 3 şahıs, çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol koşuluyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

“BABA KOŞ YETİŞ, ÇİĞKÖFTECİ BİZİ BODRUMA KİLİTLEDİ”

Karara tepki gösteren baba Metin O., “Benim oğlum 2 arkadaşıyla beraber o anda oradan geçiyor. Tanımadıkları 2 çocuk arkadan gelerek çiğköfteciye torpil atıyor. Torpil atanlar kaçıyor, çiğköfteciler oğlum ve arkadaşlarını yakalıyor. İçeriye sokup, dövdükten sonra bodruma atıyorlar. Kamera görüntülerinde oğlumun zaten torpil atmadığı görülüyor. Yalnızca geçiyorlar ve torpil atıldıktan sonra korkuyla kaçınca bizim çocukları yakalıyorlar. Ben evde oturuyordum o anda telefonum çaldı ve oğlumun aradığını gördüm. Bana, ‘baba koş yetiş, çiğköfteci bizi bodruma kilitledi’ şeklinde konuştu. Bende panikle çıkarak çiğköfteciye doğru gittim ve çocukların nerede olduklarını sordum. Baktım yerde bir demir kapak var bir kaldırdık ki çocukların bodruma kilitlendiğini gördük. Çocukları görünce panik yaptım ve ne yapacağımı bilemedim ve o esnada Polis İmdat’ı aradık. Sonra şahıslar panik halde çocuklarımızı oradan çıkartmaya çalıştılar” şeklinde konuştu.

Çiğ köfteci Şişli’de 3 çocuğu bodruma kapatarak darp etti!

“KARARI IŞITINCE ŞOK OLDUK, TUTUKLANMALARINI BEKLİYORDUK”

Yaşadığı korkunç anları anlatan baba Metin O., “Zaten deponun ışıkları da kapalıydı, içecek dolabını da çocukların çıkamasın diyerek kapağın üzerine koymuşlar. Kendileri çocuklara böyle ceza veriyormuş. Bende o şahsa, ‘Sen benim yahut başkalarının çocuklarına böyle ceza veremezsin’ dedim. Ondan sonra ben polis tutanaklara geçsin diyerek çocukları oradan çıkartmadım. Işıkları yakıp, ısrarla çocukları çıkartmaya çalıştılar. Ardından polisler geldi ve çocukların bodrumda kilitli olduklarını da gördüler. Yani burası dağ başı değil, kimse kimsenin çocuğunu bir yere kilitleyemez ve ceza veremez. Bu ülkede adalet ve hukuk var. Olayın sonrasında hastaneye giderek darp raporu aldık, ardından da emniyete giderek ifade verdik. Olayı gerçekleştiren çiğköftecinin sahibi ve 2 oğlu adli kontrolle serbest kalmış. Kararı işitince şok olduk, tutuklanmalarını bekliyorduk. Çünkü bu işledikleri suçun bir bedeli olması lazım. Öyle olmazsa burada herkes istediğinin çocuğunu kilitleyip cezalandırır” dedi.

“ÇOCUĞUMUN PSİKOLOJİSİ ÇOK BOZUK, ‘BABA ACABA BENİ GÖRÜP TEKRAR BODRUMA KİLİTLERLER Mİ?’ DİYOR”

“Çocuğumu ilk gördüğüm de panik haldeydi ve çok korkmuştu, sudan çıkmış balık gibiydi” diyen baba Metin O., “13 yaşındaki bir çocuk bu korkuyu kaldırabilir mi, psikolojisi çok bozuk. Yukarıya ekmek almaya git diyorum, bana ‘baba acaba beni görüp tekrar bodruma kilitlerler mi?’ diyor. Çocuğumu bir yere de gönderemiyorum. Fiziksel olarak çocuğumuz darp sebebiyle suratı ve kulağı bayağı şişmişti. Diğer arkadaşları da aynı şekildeydi. Bu yaptıklarının yanlarına kar kalmamasını ve cezalandırılmalarını istiyorum. Serbest kalmaları bizi aile olarak çok üzdü. Bugün bizim çocuklarımıza bunları yapan, yarın başkalarının çocuklarına da yapacak” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.