adplus-dvertising

Çiftlikte dehşet saçtılar, 2 köpeği tüfekle katledip, 2’sini de zehirlediler

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde 5 kişi oldukları değerlendirilen ve içlerinde kar maskeli bir şahsında olduğu zanlılar, girdikleri çiftlikte 2 köpeği av tüfeğiyle vurarak öldürdü, 2 köpeği de zehirledi.
Takip et
Çiftlikte dehşet saçtılar, 2 köpeği tüfekle katledip, 2’sini de zehirlediler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, 31 Ağustos saat 17.20 sıralarında Burhaniye ilçesi Avunduk Mahallesi’nde bulunan bir çiftlikte yaşandı. İddiaya göre, İzmir’de yaşayan Veteriner Hekim Yekta Ünsal (63), 2 Eylül tarihinde yaşanılanlardan habersiz bir biçimde çiftliğine gitti.

Kiraz ve ceviz ağaçlarının bulunduğu çiftlikte anne-baba ve 2 yavru köpeğe baktığını belirten Ünsal, “Ben çiftliğe genellikle cuma günü saat 3 gibi gidiyorum. Çiftliğe giderken yanımda mutlaka ödül maması götürürüm çünkü hayvanlar orda 5 gün yalnız kalıyor ve ödül mamasını görünce de seviniyor. Beni görünce koşarak gelen köpeklerimi göremeyince seslendim hayvanlara ama gene de gelen olmadı. Bir süre köpeklerimi aradıktan sonra baba ve yavrunun bir tanesi geldi. İkisinin de ağızları köpürmüş, dengesizlerdi ve gözleri de büyümüştü. Bunun üstüne hemen evden tuz alıp hayvanları kusturdum. Sonra sistemlerini takviye edici ilaçları kullandım. Her ikisine de serum yaptım ve ortalama 1 saat sonra kendilerine geldiler” şeklinde konuştu.

O anlar güvenlik kamerasına yansıdı

Anne köpek ve öbür yavru köpek bütün seslenmelerime karşın yanıma gelmediler diyen Ünsal, “Aklıma kameralar geldi ve gittim kayıtları izledim. Görüntülerde; 4-5 kişinin çiftliğe koşarak geldiğini ve kafasında kar maskesi olan bir kişinin tel örgüden atlayıp elinde tüfekle köpeklere doğru gittiğini oradan da arkaya gittiğini ve ondan sonrada önünden kaçan anne köpeğin kulübesini açıp içerde ona ateş ettiğini gördüm. Olaydan sonrada yanında olan öbür kişinin ise kameraları gösterip kendisinde bulunan tüfeği köpeğime ateş eden kişiye verdiğini ve onunda kameraya ateş ettiğini dehşetle izledim” diyerek konuştu.

“Yakalanmalarını ve adalete teslim edilmelerini istiyorum”

Hissettiği acının tarif edilemez olduğunu söyleyen Ünsal, “Jandarmayı aradım ve olayları anlattım. Varsa kamera kaydı ile beraber orada ne görüyorsanız fotoğraflayıp karakola gelin biçiminde yönlendirdiler. Bende kayıtları alıp, gördüklerimi fotoğraflayarak karakola gidip teslim ettim. Ardından ise jandarma ekipleri gelerek çiftliğimde araştırmalarda bulundu. Bende ifademi vererek saldırganlardan şikayetçi oldum. Çiftliğe ara sıra arkadaşlarımla ara sıra de tek gidiyorum. Bu Şekilde bir yaklaşımda benim can güvenliğimde sorun oluyor. Bir an evvel bu kişilerin yakalanmasını ve adalete teslim edilmesini istiyorum. Birçok insanın ifadesine başvurulmuş. İşlemlerin devam ettiğini ve biraz zaman alacağını öğrendim” ifadelerini kullandı.

Öte yandan katledilen köpeklerini gömdüğünü söyleyen Ünsal, saldırganlar tarafından zehirlenen köpeklerinin ise tedavilerinin sonrasında sağlığına kavuştuğunu kaydetti. Jandarmanın konuyla alakalı başlattığı geniş çaplı soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.