adplus-dvertising

Çiftlik Bank davası sanığı Mehmet Aydın’dan yeni açıklamalar!

Çiftlik Bank davası sanığı ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın ve ağabeyi Fatih Aydın’ın da aralarında bulunduğu 20 sanığın 4 ayrı dava çerçevesinde yargılanmasına devam edildi.
Takip et
Çiftlik Bank davası sanığı Mehmet Aydın’dan yeni açıklamalar!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çiftlik Bank davasında tutuklanan ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın ve ağabeyi Fatih Aydın’ın da aralarında bulunduğu 20 sanığın 4 ayrı dava çerçevesinde yargılanmasına devam edildi. Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Mehmet Aydın ve ağabeyi Fatih Aydın SEGBİS ile bağlanırken, bazı tutuksuz sanıklar ile sanık avukatları salonda hazır bulundu. Öte yandan, duruşmaya SEGBİS ile katılan bir müştekinin sanık Mehmet ve Fatih Aydın için “İdam edilsinler” demesi üstüne tutuklu sanık Fatih Aydın, “Sen idam edil” şeklinde konuştu.

“Ben kimseyi kandırmadım”

Duruşmada söz verilen tutuklu sanık Mehmet Aydın, “Ben yanımda çalıştırdığım işçisinden yönetim kurulu başkanına kadar hiç kimseye kanun dışı talimat vermedim. Her konuşmamda kar ve zarar olabileceğini söyledim. Katılımcılar da bu riski göz önüne aldılar. Huzurunuzda bulunan gazetecilerin etkisi ile değil adaletli karar verilerek, tahliye edilmemi talep ediyorum. Ben şirketlerimde ortalama 200 personele iş olanağı sağladım. Ben kimseyi kandırmadım. Her konuşmamda kar ve zarar olacağını belirttim. Ben inanmadığım hiçbir hayale kimseyi inandırmadım. Yatırımcılar da bu riski göze aldılar. Ben masumum. Adalete olan güvenim ve inancım tam. Tahliyemi talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

“70 adet araç satılarak, mağdurların ana para zararı giderilebilir”

Sözlerine devam eden Aydın, “Halen firma üstüne kayıtlı 70 adet araç satılarak mağdurların ana para zararı giderilebilir. Kayyumlar aracılığıyla satılarak, mağdurların zararlarının giderilmesini talep ediyorum” dedi.

“Firmanın aile şirketi olmadığı beyan edilerek içeriye alınmıyorduk”

Tutuklu sanık Fatih Aydın da, ”Hazırlanan raporlar lehimedir. Dinlenen sanık beyanlarında şirketlerde yönetici olmadığım açıkça beyan edilmiştir. Ben kardeşimin yanında gıda kolisi dağıtmak üzere çalıştım. Şirketlerde yöneticilik yahut imza yetkisine sahip değildim. Annem ve babamla beraber kardeşimi ziyaret ettiğimizde dahi Savaş Yıkılmaz ve güvenlik tarafından firmanın aile şirketi olmadığı beyan edilerek içeriye alınmıyorduk. Tahliyemi talep ediyorum” diyerek konuştu. Şikayetçi olduğunu belirten müşteki L.İ., “İnternetten haberdar oldum. Zararım 20-25 bin TL civarındadır. Ben ilk para yatırdım, bir kısmını geri aldım ve geri aldığım kısmı tekrar yatırdım. Net rakamı bilmiyorum” şeklinde konuştu. Müşteki E.B., “Kasım ayında 4 bin 400 TL yatırdım. Beyaz Show ve TV’de yer verilen yayınlardan etkilendim” şeklinde konuştu.

Çiftlik Bank davası sanığı Mehmet Aydın’dan yeni açıklamalar!

“İsterseniz bugün çıkartın, benim için problem yok”

Tutuklu olduğu için duruşmaya SEGBİS ile katılan müşteki, “İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünde çalışan arkadaşlarımdan öğrendim. 20 bin TL yatırdım, 6 bin TL aldım. Onlar da benim gibi mahkum. Paramı öderlerse uzlaşırım. İsterseniz bugün çıkartın, benim için problem yok. 10 bin liramı verdikten sonra benim için problem yok” şeklinde konuştu.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Mehmet Aydın ve Fatih Aydın’ın tutukluluk halinin devamına karar verirken, bilirkişi raporunun dönüşünün beklenmesine hükmetti. Çiftlik Bank’a ilişkin açılan 4 ayrı davada, sistemin kurucusu Mehmet Aydın ile ağabeyi Fatih Aydın’ın da aralarında bulunduğu 20 sanığın, “suç işlemek maksadıyla örgüt kurma ve yönetme”, “bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle özellikli dolandırıcılık” ve “ticari firmaların faaliyeti çerçevesinde özellikli dolandırıcılık” suçlarından 4 bin 559 kişiyi mağdur ettikleri gerekçesiyle 25 bin 699 seneden 85 bin 646 seneye kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.