Çiftçinin Akılalmaz Yöntemi, Havadan Görüntülendi!

Mısır koçanlarının bulunduğu tarlanın ortasına kenevir eken çiftçiler, havadan yapılan denetimde yakayı ele verdi.
Çiftçinin Akılalmaz Yöntemi, Havadan Görüntülendi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Konya’da ihbar üzerine harekete geçen ekipler, mısır koçanlarının bulunduğu tarlada arama yaptı. Yapılan aramada alanın geniş olması nedeniyle Hint keneviri bir türlü bulunamadı. Bunun üzerine drone havalandıran ekipler, tarlanın tam ortasında lamba gibi duran Hint kenevirini buldu.

Türkiye’nin en geniş tarım alanına sahip olan illerinin başında gelen Konya, bu kez farklı bir olayla gündeme geldi. Kentte çiftçilik yaptıkları öğrenilen iki kişinin, mısır tarlasına kenevir ektiği ihbarlarını alan ekipler, anında harekete geçti. Bahsi geçen tarlaya giden ekipler, mısır koçanlarının sık olmasından dolayı detaylı bir arama yapamadı. Tarla sahibi, ekiplerin aradığını bulamadıkları için gideceğini düşünürken karakol komutanı olay yerine drone getirilmesini istedi. Kullanacak kişi ile birlikte alana getirilen drone, havalandıktan bir süre sonra tarlanın tam ortasındaki Hint kenevirini görüntüledi.

YAKALANACAĞINI DÜŞÜNMEMİŞ

Olay sonrası gözaltına alınan ve ifadesinin ardından serbest bırakılan tarla sahibi, yakalanacağını hiç düşünmediğini belirtti. Drone ile tespit yapılan tarlada yapılan aramada toprağa ekili halde 25 Hint keneviri ve 650 grama yakın kubar esrar bulundu. Gelen her ihbarı değerlendiren ve bölgede uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayan ekipler, çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.