Çiftçi Ailenin İkiz Çocuklarından Alkışlanacak Başarı

Çiftçilik yapan anne ve babanın zor şartlarda okutmaya çalıştığı ikiz kardeşler, elde ettikleri başarıyla herkesin takdirini kazandı.

Kars’ta çiftçilikle uğraşan ailenin ikiz çocukları, filmlere konu olacak bir başarı hikayesinin altına imza attı. Zor şartlarda okuyan ve bunu yaparken bir taraftan da ailelerine destek olan Adil ve Yunus, girdikleri LGS sınavında aldıkları puanlarla birinci ve ikinci oldu. İkiz kardeşlerin elde ettiği bu başarı, anne ve babasını gururlandırdı.


Her anne babanın hayalidir çocuklarının topluma faydalı bir birey olarak yetişmesi. Bunun için hem anne, hem de baba yaşamları boyunca her türlü fedakarlığı yapar. Bazı çocuklar anne ve babalarının kendisi için harcadığı çabayı görür ve ona layık olmaya çalışır. İşte bunun canlı örneğini Kars’ta gördük. Yokluk içinde eğitim hayatlarına devam eden ikiz kardeşlerden Adil sınavda 500 tam puan alarak birinci, ikizi Yunus da 470 puan alarak ikinci oldu. Okullarına devam ederken bir taraftan da çiftçilikle uğraşan ailelerine yardım eden ikiz kardeşlerin bu başarısı büyük takdir topladı.

ÇOCUK YETİŞTİRİRKEN HATA MI YAPIYORUZ?

Şimdi anne-babalar olarak bir kez daha şapkamızı önümüzde koyup düşünme vakti. Okusunlar diye, topluma faydalı bir birey olsunlar diye çocuklarımızın her istediğini yaparak hata mı ediyoruz acaba? İşte bu kardeşlere ve elde ettikleri başarıya göz önünde bulundurarak bir muhasebe yaparsak doğruyu bulabileceğimize inanıyorum.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı