adplus-dvertising

CIA, Ukrayna askerlerini Rusya’ya karşı direnişe hazırlıyor!

Rusya-Ukrayna arasında gerilimi artıracak bir iddia konuşuluyor. ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA), Rusya’nın muhtemel işgaline karşı direniş harekatı başlatmak için Ukrayna ordusu ve istihbaratından bir gruba gizli eğitim verdiği ileri sürüldü.
Takip et
CIA, Ukrayna askerlerini Rusya’ya karşı direnişe hazırlıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya-Ukrayna sınırında gerilim devam ederken, ortaya atılan iddia tansiyonu daha artıracak. Yahoo News’in eski ve halen görevde bulunan istihbarat yetkililerine dayandırdığı haberinde, CIA’nın eski Başkan Barack Obama döneminde kurulan Kara Operasyonları Departmanı’nın Ukrayna Özel Güçlerine ve istihbarat teşkilatlarına bağlı kuvvetlere paramiliter operasyon eğitimi verdiği iddia edildi.

ABD’nin güney eyaletlerinden birinde düzenlenen birkaç haftalık yoğunlaştırılmış eğitimin, silah kullanımı, kamuflaj, kara navigasyon gibi birçok başlığı içerdiği savunuldu.

Programın doğrudan Rusya’yı püskürtme ve muhtemel bir işgalde Ruslara karşı direniş harekatı yapma üstüne kurgulandığı, eğitilen gurubun yakın zamanda Rusya’ya karşı kritik bir rol oynayacağı ifade edildi.

CIA, Ukrayna askerlerini Rusya’ya karşı direnişe hazırlıyor!

CIA’nın söz konusu birimine bağlı ajanların 2015’ten bu yana düzenli olarak Ukrayna’nın doğusuna seyahat ettiği ve Ukrayna ordusuna taktiksel destek verdiği söylendi.

Ukrayna’da ABD ordusuna bağlı 200 asker bulunuyor.

Pentagon, bu gücün, Ukrayna ordusuna yöntem destek vermek üzere geçici görevle konuşlandırıldığını açıklamıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.