Chromia Token (CHR) Nedir ve Nereden Alınır?

Yatırımcıların gözünden kaçmayan artış dikketleri Chromia coin üzerine çekmeyi başardı. Chromia, ilişkisel Blockchain adını verdikleri sistemi oluşturmak için ilişkisel veritabanını ve Blockchain teknolojisini birleştiriyor. DApp neslini oluşturmak üzere tasarlanmış bir blockchain platformudur. Chromia daha önce Chromapolis olarak adlandırılmıştır. Chromia Token grafiği, fiyatı ve ayrıntılar...
Takip et
Chromia Token (CHR) Nedir ve Nereden Alınır?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son günlerde gösterdiği artış sebebiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Chromia (CHR), Ethereum platformunda çalışan kripto para birimidir. Chromia platformu ise gerçek dünyaya uygulanabilir teknik çözümler oluşturmayı hedefliyor. Bu hedef dahilinde Blockchain teknolojisini kullanan platform, “İlişkisel Blockchain” adını verdikleri bir sistem tasarlıyor. Peki, Chromia coin nedir?

Chromia coin nedir?

Chromia, merkezi olmayan uygulamalar için yeni bir blok zinciri platformudur. Mevcut platformların eksiklikleri ve yeni nesil dapp’lerin ölçeklendirilmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Chromia daha önce Chromapolis olarak adlandırılmıştır.

Chromia (CHR), Ethereum platformunda çalışan kripto para birimidir. Chromia platformu ise gerçek dünyaya uygulanabilir teknik çözümler oluşturmayı hedefliyor. Bu hedef dahilinde Blockchain teknolojisini kullanan platform, “İlişkisel Blockchain” adını verdikleri bir sistem tasarlıyor.

Chromia, merkezi olmayan uygulamalar (dApps) için ölçeklenebilirlik sorununu çözmeyi amaçlayan bir blok zinciri platformudur. Platform, her bir düğüm kendi ilişkisel veritabanını kullanan bir blok zinciri oluşturan bir düğüm ağından oluşur. Chroma jetonu (CHR), blok ödülleri olarak ve işlem ücretlerini ödemek için kullanılır. Ağustos 2018’den Mayıs 2019’a kadar gerçekleştirilen özel ve halka açık token satışlarında 11,70 milyon USD topladı.

2020 yılının ağustos ayından itibaren düşüşe geçen coin şimdilerde ise zirvesini yaşamaya hazırlanıyor. Ortalama 0.0225 birim fiyatıyla piyasada yer alan coin şimdilerde ise 0.0997’lik birim fiyatıyla yatırımcılarının yüzünü güldürüyor. Chromia token platformu, ilişkisel Blockchain adını verdikleri sistemi oluşturmak için ilişkisel veritabanını ve Blockchain teknolojisini birleştiriyor. Yapılan açıklamalara göre Blockchain, bir kayıt defteridir ve bu kayıt defterinde bir şeyi bulmak için bütün sistemi taramak gerekiyor. İlişkisel veri tabanı ise sosyal ağlara, banaklara ve diğer tüm uygulamalara veri sağlayan bir güçtür. Chromia ise bu iki sistemi entegre ederek gerçek dünya için çözümler üretiyor.

Öte yandan Chromia’nın amacının, kullanıcının kendi amacına uygun tamamen merkezsiz (dapp) uygulama yaratması için fırsatlar sunmak olduğu ifade ediliyor. Dolayısıyla Chromia platformu yalnızca daha önce uygulama yapmış, bu konuda deneyim sahibi ya da bilgisi olanlar tarafından değil; farklı fikirleri olan herkes tarafından uygulama yapılabilmesi için tasarlanan bir platformdur.

Chromia coin ise platformun kendi token’ıdır. Her projede olduğu gibi Chromia token sahipleri, Chromia platformunda çeşitli avantajlara sahip oluyor. Bununla birlikte Chromia oyun ekosistemine odaklanan bir platform olduğu için bu alanda da Chromia coin’in çeşitli avantajları bulunuyor.

Bunun yanında Chromia coin, blok ödülü olarak ve işlem ücretlerinin ödenmesinde de kullanılıyor. Ayrıca Chromia token bir “utility token” olarak hizmet veriyor.

Chromia Token (CHR) Nedir ve Nereden Alınır?

CHR Coin Yorum

Chromia coin yorumlarında en çok işlem ücretinin Ethereum’dan daha düşük olmasına değiniliyor. İşlem ücretinin düşük olması da Chromia coin’i bir adım öne taşıyan etken oluyor.

Bunun yanında Chromia token’ın kesin bir merkezsizlik iddiasının olmaması da kullanıcıların dikkatini çekiyor.

Ayrıca projenin hem bir Blockchain hem de bir veritabanı olması, kullanım durumu açısından oldukça olumlu yorumlar alıyor. Chromia coin yorumlarında bu durum, Blockchain’in hantallığını azalttığı için pozitif karşılanıyor.

Öte yandan Chromia coin’in geleceği konusunda da kullanıcılar ve projeyi inceleyenler oldukça pozitif. Platformun yazılımcılara bildikleri dille çalışma imkanı sunması gelecek vaat etmesi açısından bir artı olarak yorumlanıyor.

Ayrıca daha önce bilindik bir proje olan Chromaway’in bir projesi olması da hem güncel durum açısından hem Chromia coin’in geleceği açısından “umut vaat eden proje” olarak nitelendirilmesini sağlıyor.

CHR Coin Grafik

Chromia coin grafikleri incelendiğinde, yazının yayına hazırlandığı sırada fiyatının 0.0605 dolar olduğu görülüyor. Bununla birlikte CHR coin’in rekor fiyatı 0.1285 dolardı ve şu anda yaklaşık olarak %40 daha düşükten işlem gördüğü ifade edilebilir.

Öte yandan 24 saatlik işlem hacmi 16.010.744 USD dolar seviyesinde olan Chromia coin’in toplam piyasa değeri de 22.549.729 USD.

Bunların yanında projenin yaptığı açıklamalara göre toplamda dolaşımda 1.000.000.000 CHR olacak ve bunun 372.604.491 adedi şu anda halihazırda piyasada bulunuyor.

Chromia Token (CHR) Nedir ve Nereden Alınır?

Chromia Coin Nasıl Alınır?

Kullanıcıların ve araştırmacıların umut vaat eden bir proje olarak nitelendirdiği Chromia Binance’te bulunuyor. Kripto para işlemlerinde kullanılan platformların güvenliği riskin azaltılması açısından büyük önem taşıdığı için, Chromia coin işlemlerinin Binance üzerinden gerçekleştirmesi kullanıcı için avantaj oluşturuyor.

Chromia Token (CHR) toplam arzı 379 milyon adet olan ( Bu arz sürekli yükseliyor, sabit bir arz yerine açık uçlu bir arz sistemi mevcut.) ve dolaşım arzı ise yazım itibariyle 113 milyon adet olan Chromia topluluğun ürettiği bir kripto paradır. 2.637.685$ Piyasa değeri bakımından ise Chromia (CHR) 410. sırada yer alıyor. Chromia Token şuan için Bithumb, Bittrex, BitMax, KuCoin gibi büyük Kripto para borsaları üzerinden işlem görüyor.

Chromia Token (CHR) Nedir ve Nereden Alınır?

CHR Tokenı Depolama

Şu anda ERC20 tokenı olduğu için CHR’nin depolanması için sayısız cüzdan var. Bu nedenle, herhangi bir Ethereum cüzdanı, kendi blok zincirine geçmeden önce ana sefer için bir CHR token cüzdanı olarak gayet iyi çalışacaktır. Popüler olanlardan bazıları şunlardır: TREZORLedger, BlueExodusLedger, Nano S ve MyEtherWallet (MEW), bunların en popülerlerinden biri. Özel anahtarınızı tutmak, seçebileceğiniz herhangi bir cüzdanın amacıdır.

CHR’ye yatırım yapmalı mı?

CHR kripto para, 2020 yılının başından bu yana bazı ilginç hareketler gösterdi. Birkaç hafta içinde, fiyat dikkat çekici bir şekilde değer kazandı – bu, piyasadaki yükseliş hissinin göstergesi. Bununla birlikte, bir kripto para birimi ve ICO yatırımcısı olarak, kendi durum tespitinizi yaptıktan sonra olası tüm yönlere bakmak ve akıllıca yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

Chromia (CHR) Ana Özellikleri

İlişkisel bir model: Blockchain verileri ve uygulama durumu ilişkisel bir veritabanında saklanır. Bu modelin esneklik, çok yönlülük ve tutarlılık açısından sınıfının en iyisi olduğu düşünülmektedir.

İlişkisel bir programlama dili: Chromapolis dapp arka uçları, ilişkisel modelle derinden bütünleşmiş özel bir dilde yazılır. Bu model programcı üretkenliğini artırır ve uygulama tutarlılığını sağlar.

Yatay ölçeklendirme: Her dappın kendi blok zinciri vardır. Her blok zinciri bir düğüm alt kümesi tarafından çalıştırıldığı için, düğüm sayısını artırarak toplam verimi arttırmak mümkündür.

Zengin dizin oluşturma ve sorgulama: Dapps, gereksinim duydukları bilgileri doğrudan uygulamayı çalıştıran düğümlerden hızla alabilir. Dapp blockchain mantığı, ciddi performans bozulması olmadan karmaşık sorgular gerçekleştirebilir.

Yüksek G/Ç verimi: veri sorguları ve güncellemeler, dapp’lerin çok sayıda sorgu ve veri güncelleme işlemi gerçekleştirmesine olanak tanıyan yoğun şekilde optimize edilmiş ilişkisel veritabanına devredilir.

PBFT tarzı fikir birliği: İşlemler saniyeler içinde onaylanabilir;

Birinci sınıf dapps: Dapps, Chromapolis’teki “akıllı sözleşmelerden” kaynaklanmaz, ancak birinci sınıf varlıklar olarak kabul edilir. Chromapolis dapp geliştiricilerine yüksek derecede esneklik ve kontrol sağlar.

Dapp düzeyinde tedarik: kaynakların sözleşmeler yerine dapp’lere tahsis edilmesi, geliştiricilere kendi ücretlerini ve kaynak kullanım politikalarını oluşturma özgürlüğü verir.

Chromia platformunun öncelikleri şunları içeriyor:

1. Dapp’lerin milyonlarca kullanıcıya ölçeklenmesine izin vermek.

2. Merkezi uygulamalarla eşitlik sağlamak için dapps kullanıcı deneyimini iyileştirmek.

3. Geliştiricilerin, bilinen paradigmaları kullanarak güvenli uygulamalar oluşturmalarına izin vermek.

Platform her türlü dapp için uygundur ve özellikle yüksek G / Ç kapasitesi gerektiren veya karmaşık veri kümelerinin yönetimini içeren durumlar için çok uygundur. Devasa çok oyunculu çevrimiçi oyunlar (MMOG’lar) böyle bir duruma bir örnektir.

CHR Chromia Detaylar

● İlişkisel model: Blockchain verileri ve uygulama durumu ilişkisel olarak depolanır 2 veri tabanı. Bu modelin esneklik, çok yönlülük ve tutarlılık.

● İlişkisel bir programlama dili: Chromia dapp arka uçları uzman bir dilde yazılır ilişkisel modelle derinden bütünleşmiş bir dil. Bu model artar programcı verimliliği ve uygulama tutarlılığı sağlar.

● Yatay ölçeklendirme: Her bir dappın kendi blok zinciri vardır. Çünkü her blok zincir düğümlerin bir alt kümesi, toplam sayısını arttırmak mumkündür.

● Zengin dizin oluşturma ve sorgulama: Dapps, doğrudan gereksinim duydukları bilgileri hızla alabilir. Uygulamayı çalıştıran düğümlerden. Dapp blockchain mantığı karmaşık sorgular gerçekleştirebilir
ciddi performans kaybı olmadan.

● Yüksek G / Ç verimi: veri sorguları ve güncellemeler yoğun bir şekilde optimize edilmiş olarak atanır.

● PBFT tarzı fikir birliği: İşlemler saniyeler içinde onaylanabilir.

● Birinci sınıf dapps: Dapps, Chromia’daki “akıllı sözleşmelerden” kaynaklanmaz, ancak birinci sınıf varlıklar olarak kabul edilir. Chromia dapp geliştiricilerine yüksek derecede esneklik ve kontrol sağlar.

● Dapp düzeyinde kaynak sağlama: kaynakları sözleşmeler yerine dapp’lere tahsis etmek geliştiriciler kendi ücret ve kaynak kullanım politikalarını oluşturma özgürlüğü sağlar.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.