Christopher Nolan’ın Yeni Filminin Bütçesi Dudak Uçuklatıyor

Yıldızlararası, Başlangıç ve Dunkirk gibi filmlerin başarılı yönetmeni Christopher Nolan’ın yeni filmi “Tenet”in bütçesi sinema sektörünü şaşkına çevirdi.

Christopher Nolan’ın Yeni Filminin Bütçesi Dudak Uçuklatıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Christopher Nolan’ın yeni projesi Tenet’in bütçesi 225 milyon dolar şeklinde duyuruldu. Bu bütçe her ne kadar başarılı yönetmenin bir diğer filmi olan Kara Şövalye Yükseliyor’un 230 milyon dolarlık bütçesinin gerisinde kalsa da, “Tenet” bir “Batman” filmi değil ve böyle bir bütçeyi Warner Bros. nasıl verdiği merak konusu.

Başarılı yönetmenin 2006 yılında çektiği The Prestige 100 milyon dolarken, Başlangıç 160 milyon dolar, Yıldızlararası 165 milyon dolar, Dunkirk ise 100 milyon dolardı. Sinema eleştirmenleri yeni filmin bütçesinin 225 milyon dolar olarak belirlenmesindeki ana sebebin, sektördeki dev bütçeli filmlerle yarışabilmesini istemelerinden kaynaklı olduğunu düşünüyorlar. Buna en büyük örnek, Marvel’in 356 milyon dolarlık Avengers: Endgame filmi. 356 milyon dolar, 11 yıl boyunca gişe rekorları kıran 22 filmlik bir hikayenin final filmine ayrıldığı için de sinemaseverlerde şaşkınlık yaratmamıştı.

BEKLENTİ ARTTI

Warner Bros.’un Christopher Nolan’a duyduğu bu güvenin altında tabii ki haklı sebepler de yatıyor. Zaten kendi markasını yaratmış karakterlerin ya da hikayelerin sinema filmlerinin çekildiği bu dönemde Christopher Nolan, yönetmenlik koltuğuna oturduğu orijinal hikayelerde oldukça başarılı oldu. Dolayısıyla Warner Bros.’un “Tenet” filminden de aynı başarıyı bekliyor oluşu anlaşılabilir bir durum olarak görülüyor. Yine de henüz hikayesi açısından birkaç dedikodu dışında gizemini koruyan bu filme 225 milyon dolar bütçe ayrılması sinema sektörünü hem çok şaşırttı hem de beklentiyi çok yukarıya çekti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.