Christoph Daum’dan Almanlara Tokat Gibi Cevap!

Fenerbahçe’nin efsane teknik direktörlerinden Christoph Daum, Milli takımımız’ın yaptığı asker selamına gelen eleştirilere verdiği cevap gündeme oturdu.

Fenerbahçe’nin efsane teknik direktörlerinden Christoph Daum, A Milli Takımımız’ın Arnavutluk ve Fransa maçında Barış Pınarı Harekatı’ndaki askerlere destek amaçlı yaptığı asker selamına Avrupa’dan gelen eleştirilere sert cevap verdi. Christoph Daum’un verdiği bu cevap ülkemizde ve dünya basınında gündem oldu. Fenerbahçe’nin dışında Beşiktaş ve Bursaspor’u da çalıştıran deneyimli teknik adam ülkemizde uzun yıllar geçirdi. ‘Skandal’ manşetleriyle Avrupa basınında yer alan asker selamı tartışmalarına Daum tokat gibi cevap verdi.

DEFALARCA BUNA ŞAHİT OLDUM

Daum, ”Türkiye’de 3 kulüpte çalıştım. Türk ordusunun ülkede büyük bir saygınlığı var. Orada yüzlerce oyuncu ile çalıştım ve defalarca futbolcuların asker selamı verdiğine şahit oldum. Ancak hiçbir zaman bu kadar olay olmadı. Türk ordusu, Türkiye’de büyük bir önceliğe sahiptir. Türkiye’de asker, Almanya’daki polis gibi bir şeydir. Askerler, arkadaşınızdır, yardımcınızdır.” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı