CHP’li Vekillerden Albayrak’a Protesto: Bakın Burası Çok Önemli

CHP’li milletvekilleri Berat Albayrak’ı üzerinde “Bakın burası çok önemli” yazan dövizlerle karşıladı. Albayrak bu sözleri çok kullanması ile biliniyor.

CHP’li milletvekilleri, Meclis Plan Bütçe Komisyonu’nda sunum gerçekleştirmek amacıyla salona gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a hiç beklemediği bir sürprizle karşıladı. Vekiller, Albayrak’ı sunumlarda devamlı olarak kullandığı “Bakın burası çok önemli” sözlerinin yazılı olduğu ve ekonominin kötülüğünü aktaran dövizlerle karşıladı.

“BAKIN BURASI ÇOK ÖNEMLİ”

“Bakın burası çok önemli” yazısı ile başlayan CHP’li vekillerin dövizlerinde şu sözler yazılıydı:

“Çiftçi topraktan uzaklaşıyor, esnaf çaresiz, asgari ücret eridi, fatura can yakıyor, işsizlik patladı sokaklar işsiz dolu, gelir adaletsizliği arttı”

ENFLASYON VE İŞSİZLİK AÇIKLAMASI

Albayrak ise gerçekleştirdiği sunumda enflasyon ve işsizlik ile alakalı şu ifadeleri kullandı:

“Para ve maliye politikalarının koordinasyonu ile rekabet ve verimliliği yükseltecek yapısal önlemleri hayata geçirerek, enflasyonu kalıcı olarak düşük tek haneli düzeylere düşüreceğiz. Bu kapsamda Yeni Ekonomi Programı’nda enflasyonun 2020 senesinde yüzde 8,5’e, 2021 senesinde yüzde 6’ya, 2022 senesinde ise yüzde 4,9’a inmesi bekleniyor. 2019’da işsizlik oranının yüzde 12,9 olacağı düşünülüyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı