CHP’li Tuncay Özkan’dan Soçi Mutabakatına Eleştiri

Türkiye’nin Rusya ile vardığı mutabakata CHP’den eleştiri geldi. Tuncay Özkan, yaptığı açıklamada “Trump mutlu. Putin mutlu. PKK/PYD mutlu” dedi.

Türkiye, Suriye’nin kuzeyinde yer alan terör örgütlerini yok etmek için yaptığı Barış Pınarı Harekatı’nın sonrasında masada da anlaşmalar sağladı. Önce ABD ile YPG’li teröristlerin güvenli bölgeden çıkması için anlaşmaya varan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüştü. Türkiye’nin yoğun diplomasi trafiğinde Rusya ile anlaşma imzalaması ile alakalı CHP’den ilk yorum da geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, yayınladığı mesajda anlaşmayı beğenmedi.

“AH MEMEDİM VAH MEMEDİM”

Erdoğan ile Putin’in uzun süre devam eden görüşmesi ardından varılan mutabakata göre YPG’li teröristler Barış Pınarı Harekatı haricinde olan bölgede de sınırdan 30 km aşağı çekilecek. Teröristlerin bölgeden ayrılacak olması dünya medyasında büyük başarı olarak algılanırken, CHP’li Tuncay Özkan mutabakata tepki gösterdi. Twitter’dan açıklama paylaşan Özkan, “Trump mutlu. Putin mutlu. Esad daha güçlü. PKK/PYD mutlu. İsrail bayram yapıyor. AB için daha iyisi Şam’da kayısı. İran gülüyor. Irak hani bana diyor. Arabistan, Mısır keyifli. Yunanistan ve Rumlar umutlu. Petrolcüler kazandı. Suriye de kaybeden kim? Ah Memedim! Vah Memedim!…” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı