CHP’li Süleyman Karabulut tecavüz iddiaları sonrası istifa etti!

16 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen CHP Kale İlçe Başkanı Süleyman Karabulut partiden istifa etti. Karabulut'a yöneltilen suçlamalar arasında cinsel istismarda bulunduğu kızın ailesine para teklif ettiği de var.
Takip et
CHP’li Süleyman Karabulut tecavüz iddiaları sonrası istifa etti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP Kale İlçe Başkanı Süleyman K., ile ilgili çıkan tecavüz iddiası üstüne görevinden ve partisinden istifa ettiğini açıkladı. İddialara ilişkin adli ve idari soruşturmalar başlatıldı.

Sabah’tan Muhammed Uzun’un haberine göre bir özel televizyon programına katılan ve İstanbul-Çerkezköy’de yaşayan 35 yaşındaki Erdal Taşdemir, sosyal medyada tanıştığı ve 5 ay sona evlendiği o zaman 16 yaşında olan B.Ç.’nin evlenmeden önce başkasından hamile kaldığını evlendikten sonra öğrendiğini anlattı. Erdal Taşdemir, eşinin bir müddet sonra evden kaçarak başka sevgilisinin yanına gittiğini belirtti.

2018 senesinde Malatya’da bir yurtta kalan ve 16 yaşında olan B. Ç. İle Sosyal medya üstünde tanıştıklarını belirten Erdal Taşdemir, “Sosyal medyada 5 ay konuştuk. 6 aylık hamileymiş, ben hamile olduğunu bilmiyordum, yaşını da bilmiyordum. Bana çocuğun babasının Süleyman K. olduğunu belirtti. Daha sonra başka sevgilisiyle kaçtı. Beni dolandırdı, benden olmayan çocuğu üstüme kaydettirdi, ondan kurtulmak istiyorum, boşanmak istiyorum. Üstümden çocuğun komple alınmasını istiyorum. ” ifadelerini programda ileri sürdü.

Anneye “10 bin tl para aldı” suçlaması

Programdaki iddiaya göre genç kızın yetiştirme yurdunda kalırken hamile kaldığı ileri sürüldü. Süleyman K. ile kızın annesinin komşu oldukları ileri sürüldü. Kızın annesinin de Süleyman K.’dan 10 bin TL para aldığı da program da öne sürüldü. Kızın annesi bu şekilde bir iddiayı kabul etmedi. Erdal Taşdemir, Malatya’ya gelerek B.Ç.’yı yetiştirme yurdundan alarak mahkemeye yaşını büyütmeye annesi ile beraber gittiklerini de ileri sürdü.

Oda arkadaşı da canlı yayına katıldı

Malatya Kız Yetiştirme Yurdunda B.Ç. ile bir hafta oda arkadaşlığı yapan genç kız ise canlı yayına bağlanarak, “B.Ç. ise bebeğin babası Süleyman diyerek birisi demişti. Hatta ‘Annem olayı kapatmak için para felan aldı’ demişti. B.Ç.’nin ise şimdi nerede olduğu bilinmiyor. Fakat, Erdal Taşdemir, B.Ç.’nin İ.U. isimli şahsın yanında olduğunu ileri sürdü.

Adli ve idari soruşturma açıldı

Canlı yayında ortaya çıkan iddialar üstüne Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı adli yönden soruşturma başlatırken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ise idari soruşturma başlattığı, soruşturmaların devam ettiği öğrenildi.

“Kanımıza dokunmuştur”

AK Parti Malatya İl Başkanı avukat Ali İhsan Koca; “Üzerlerine vazife olmayan her konuda konuşan, pervasızca iftiralar, yalanlar savuran CHP’li yetkililerin bir kız çocuğuna tecavüz eden CHP’li ilçe başkanı için tek kelime etmemeleri kanımıza dokunmuştur” şeklinde konuştu. Ali İhsan Koca şunları belirtti:
“Birkaç gündür Malatya gündemini meşgul eden çirkin bir hadise ile ilgili olayın kesinleşmesi ile beraber bir açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.
Cumhuriyet Halk Partisi Kale İlçe Başkanının basına da yansıdığı biçimde 16 yaşında bir kız çocuğuna tecavüzü haberleri ile gerçekten kahrolduk. Bu utanç verici, acı verici olayın Malatya’mız ile anılması da bizleri yaralayan ikinci bir vaziyet olmuştur.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.