CHP’li Sezgin Tanrıkulu’na Barış Pınarı Soruşturması Açıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında Barış Pınarı Harekatı ile ilgili sözleri sebebiyle soruşturma açtı.
CHP’li Sezgin Tanrıkulu’na Barış Pınarı Soruşturması Açıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Twitter sayfasından Barış Pınarı Harekatı ile alakalı “Hükumetin bilmesi lazım; bu haksız bir savaştır ve Kürtlere karşı verilen bir savaştır” biçiminde paylaşım gerçekleştiren CHP’li milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında “Türkiye Cumhuriyeti Hükumetini alenen aşağılama” suçundan soruşturma açıldığını belirtti.

“BU KÜRTLERE KARŞI VERİLEN BİR SAVAŞTIR”

CHP’li milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine PKK/YPG’li teröristlere dönük yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı ile alakalı sosyal medya sayfasından paylaşım gerçekleştirdi. Tanrıkulu tepki toplayan paylaşımında, “Hükumetin bilmesi lazım; bu haksız bir savaştır ve Kürtlere karşı verilen bir savaştır” sözlerini kullandı.

ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI SORUŞTURMA AÇTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP’li Sezgin Tanrıkulu hakkında Barış Pınarı Harekatı’yla alakalı yaptığı paylaşımlardan sebeple resen soruşturma açtı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan paylaşılan yazılı açıklamada, “CHP Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu’nun 12.10.2019 tarihinde, ‘Barış Pınarı Harekatı’ ile alakalı olarak Twitter sayfasından gerçekleştirdiği belirtilen “Hükumetin bilmesi lazım; bu haksız bir savaştır ve Kürtlere karşı verilen bir savaştır” biçimindeki paylaşımı ve aynı gün bazı medya kuruluşlarına verdiği röportajdaki bir kısım açıklamaları sebebiyle, Türkiye Cumhuriyeti Hükumetini alenen aşağılama suçundan resen soruşturma açılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.