adplus-dvertising

CHP’li Gaye Usluer istifa ederek Muharrem İnce’ye katıldı!

CHP’nin 25 ve 26’ncı dönem Eskişehir milletvekilliğini yapan ve halen parti meclis mensubu olan Prof. Dr. Gaye Usluer, sosyal medyadan partisinden istifa ettiğini açıkladı. Usluer’in, Muharrem İnce’nin başlattığı harekete katılması bekleniyor.
Takip et
CHP’li Gaye Usluer istifa ederek Muharrem İnce’ye katıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Muharrem İnce‘nin ayrılmasının sonrasında başlayan istifalar devam ediyor. Bilindiği üzere CHP Yalova Eski Milletvekili Muharrem İnce, partiden ayrılarak Memleket Hareketi’ni kurmuş ve hareketi partileştirmek ismine çalışmalara başlamıştı. İnce’nin partisinin isminin Memleket Partisi olacağı ve partinin kuruluş dilekçesinin 19 Mayıs’ta İçişleri Bakanlığı’na verileceği öğrenildi.

BİR İSTİFA HABERİ DAHA GELDİ

Muharrem İnce’nin CHP’den ayrılmasının sonrasında Eski Milletvekilleri Hakkı Akalın ve Mevlüt Dudu, partiden ayrılarak Memleket Hareketi’ne katıldıklarını açıklamıştı. Sonraki süreçte CHP’ye eleştirilerde bulunan ve Kılıçdaroğlu ile görüşmek isteyen 3 milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Özcan Özel ve Hüseyin Avni Aksoy da yaptıkları basın açıklamasıyla partiden istifa ettiklerini açıklamıştı. Son meydana gelen gelişmeye göre CHP’de bir istifa daha meydana geldi. CHP Eskişehir Eski Milletvekili Gaye Usluer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla partisinden istifa ettiğini duyurdu.

“ÜŞÜNÜLEREK ALINMIŞ BİR KARAR”

Usluer istifa açıklamasında, “Bugün itibariyle Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettim. Beraber yol yürüdüğüm bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Barış, özgürlük, adalet, demokrasi mücadelesine vazgeçmeden devam edeceğim. Düşünülerek alınmış bir karar, duygusal bir karar değil. Bir biçimde siyasi yaşamım devam eder. Çok uzun zamandır düşünüyordum, duygusal bir karar değil. Düşünülerek alınmış bir karar. Hayırlı olsun inşallah. Gelecekte ne olur şu anda bilmiyorum. Şuanlık bir parti yok” şeklinde konuştu.

MEMLEKET HAREKETİ’NE KATILMASI BEKLENİYOR

Muharrem İnce’nin CHP’de olağanüstü kurultay istediği süreçte İnce’nin ekibi arasında yer verilen ve delegelerden olağanüstü kurultay için imza toplayan Usluer’in, CHP’den istifasının sonrasında Memleket Hareketi’ne katılması bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.