adplus-dvertising

CHP’li Eren Erdem’in mazot haberi kurgu çıktı! Parti üyesiyle çiftçi diye röportaj yaptılar

Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Mensubu Eren Erdem’in Şile’de yakıt fiyatlarıyla alakalı haberinin kurgu olduğu gün yüzüne çıktı. Yakıt fiyatlarından şikayetçi olan kişinin esasında CHP parti mensubu olduğu çiftçi olmadığı anlaşıldı.
Takip et
CHP’li Eren Erdem’in mazot haberi kurgu çıktı! Parti üyesiyle çiftçi diye röportaj yaptılar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, geçtiğimiz Cuma günü Şile’de bulunan bir yakıt istasyonunda yaşandı. Edinilen bilgiye göre, CHP Parti Meclis Mensubu, 25 ve 26. dönem Milletvekili Eren Erdem beraberindeki partili bir heyetle yakıt istasyonuna geldi. İstasyon yetkililerinden izin almadan çekim yapmaya çalışan Erdem, İBB’de kıyı temizleme personeli olan Kadir B.’yi çiftçi gibi gösterdi. İBB çalışanı Kadir B. traktörü pompaya yaklaştırılarak 1405.25 TL’ye yakıt alındı.

İstasyon çalışanlarından Erdem’e tepki
Eren Erdem, traktörün önünde röportaj verdiği sırada istasyon çalışanlarının tepkisiyle karşılaştı. Çalışanlar, istasyonun özel bir mülk olduğunu ve izin almadan çekim yapılamayacağını belirtti. Milletvekili olduğunu dile getiren Erdem, çekimlerine devam etti. İstasyonun market bölümünde bir kadın ile röportaj yapmaya çalıştı. Eren Erdem ise, İBB çalışanı Kadir B.’nin traktör yakıt parasını kardeşi Erdeniz Erdem’in kredi kartıyla ödedi. Daha sonra, esasında Çayırbaşı Mahallesi’nde 2 dönümlük arazide tarım yapan Durmuş T. ile Akçaköse köyüne gidip Kadir B.’nin traktörüyle, köyün en çok tarım yapan çiftçisiymiş gibi röportaj yaptı.

“İstasyonda habersiz röportaj yapmaya çalıştılar”
Şile’de yakıt istasyonunda uzun senelerdir çalışan Hakkı Selim, “Çayırbaşı’ndan bir adet traktör geldi. İstasyonun yan tarafına yanaştı. Beklemeye başladı. Arkadaşım gidip kendisine ‘niye bekliyorsun’ diyerek sorduğunda, ‘Ağabey birisi gelecek, traktörümün mazotu alacak’ dediğini belirtti. Ondan sonra aradan 1 saat geçti, 1 saat sonra istasyona 3-4 otomobil ve CHP Milletvekili Eren Erdem geldi. Kendileri istasyonda traktöre binip yakıt aldığı çiftçiyle röportaj yapmaya çalıştığını beyan etmeye çalıştılar. Kendilerine müdahale ettim. Bu Şekilde bir şeyin yapamayacaklarını söyledim. Çünkü istasyonun bu şekilde bir şeye izin vermediğini, istasyon sahibinin bu şekilde bir şeye müsaade etmeyeceğini söyledim. Kendi kafalarına göre çekim yapamayacaklarını söyledim. Ben olaya gittiğimde kendileri bir kısım çekim yapmışlar. Eren Erdem traktöre binip geri çekmeye çalıştı, çekemedi.” diyerek konuştu.

“Algı operasyonu yapıyorlar”
Benzin istasyonu çalışanı Hakkı Selim konuşmasının devamında, “Büyükşehir Belediyesinde çalışan kendini çiftçi diyerek tanıtan, Çayırbaşı’nda ikamet eden arkadaşımız kendisi traktörünü geri doğru çekti. Kendilerinde istasyondan ayrılmalarını rica ettim. Kendileri gene aynı biçimde çekim yapmaya devam etmek istediler. Elimizden geldiği kadar müsaade etmemeye çalıştık. Ama yapılan tamamen bir algı operasyonuydu. Bunun farkında olduğumuz için biz elimizden geleni yaptık. Milletin de inanmamasını söylüyorum, tamamen algı operasyonuydu. Traktörün sahibi arkadaşımız kendisi Büyükşehir’e bağlı kıyı temizlemede çalışıyor. Şu anda normalde o saatte kendisinin işte olması gerekiyor. Ama kendisi işte değil, çünkü ona CHP tarafından bir görev verilmiş. Burada traktörle dediğim gibi 1 saat beklemek mecburiyetinde kaldı. Kendisi asla çiftçi değildir, traktörü vardır. Benim de traktörüm var ama traktörümüzle çiftçilikle ilgili bir şeyimiz yoktur” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.