CHP’li Bülent Oğuz’dan tacizi gizlemek için para teklif ve tehdit!

CHP’nin Erzurum’daki taciz rezaletinde yeni ayrıntılar gün yüzüne çıktı. Kayıtların yayımlanmasının sonrasında istifa etmek mecburiyetinde kalan Oğuz’un, susması için, taciz ettiği kadına önce para teklif ettiği, sonra da tehdit ettiği söylendi.
Takip et
CHP’li Bülent Oğuz’dan tacizi gizlemek için para teklif ve tehdit!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP Erzurum İl Başkanlığı’ndaki taciz rezaleti ile alakalı yeni detaylara ulaşıldı. Taciz kayıtlarının yayınlanması ile istifasını sunmak mecburiyetinde kalan İl Başkanı Bülent Oğuz’un, susması için genç kadına önce para teklif ettiği, ret yanıtı alınca da tehdit ettiği gün yüzüne çıktı.

SES KAYITLARI ÇIKTI

CHP Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz’un partide çaycı olarak çalışan genç kadını taciz ettiği ortaya çıkmıştı. Genç kadın taciz anına ilişkin ses kayıtlarını yayınlayarak Oğuz’u ifşa etmişti. Skandalın gündem olmasının sonrasında tacizci İl Başkanı Oğuz istifa ederken Yeni Şafak’taki haberde skandalla alakalı ayrıntılara yer verildi.

CHP’li Bülent Oğuz’dan tacizi gizlemek için para teklif ve tehdit!

GENEL MERKEZ BİLİYORDU

Buna göre, genç kadın maruz kaldığı tacizi Erzurum Başkan Yardımcısı İbrahim Hepoğlu’na aktardı. Ses kayıtlarını sunan genç kadın olayın CHP Genel Merkezi’ne iletilmesini istedi. Hepoğlu’nun kayıtları Ankara’ya gönderip göndermediği bilinmezken, genel merkeze bilgi dolaylı yollardan ulaştı.

PARA BİLE TEKLİF ETTİ

Vaziyetten haberdar olan tacizci Oğuz, işten ayrılan genç kadına baskı yaptı. Aracılar göndererek susması karşılığında para vereceğini söyleyen Oğuz, olumsuz karşılık alınca genç kadını ‘kenti terk et’ diye tehdit etti. Fakat geri adım atmayan genç kadın Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçesi vererek bütün ses kayıtlarını sundu. Suç duyurusu üstüne Oğuz hakkında savcılıkça soruşturma başlatıldı.

CHP’li Bülent Oğuz’dan tacizi gizlemek için para teklif ve tehdit!

SİGORTASIZ ÇALIŞTIRMIŞLAR

Skandal bununla da kalmadı. Genç kadının “gönüllü olarak çalışıyorum” yazılı bir kağıt imzalatılarak sigortasız çalıştırıldığı öğrenildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da süreci yakın takibe aldı. Genç kadınla iletişime geçen bakanlık, genç kadına destek sözü verdi.

GENEL MERKEZ SUSKUN

Erzurum İl Başkanı Oğuz’un taciz iddiaları kabul edip istifa etmesine karşın CHP Genel Merkezi’nde gene sessizlik hakim. ‘Kadına şiddete son’ yazılı araçlarla saha çalışması yürüten partinin kadın milletvekilleri de sessizliğini korudu. CHP sıralarında görev yapan 16 kadın milletvekili meydana gelen taciz skandalını görmezden geldi. Bütün CHP milletvekillerinin sosyal medya hesaplarında Erzurum İl Başkanı Oğuz’la alakalı tek satır kınama mesajına yer verilmedi. Afganistan’daki kadınların hakları ile alakalı paylaşımlar yapan kadın vekiller parti içi bir taciz skandalıyla alakalı bir defa daha üç maymunu oynadı. Skandalı Türkiye’ye duyuran Memleket Partisi Erzurum İl Başkanı Serhatcan Eş de CHP’nin sessizliğine tepki gösterdi. Eş, parti olarak genç kadına her türlü desteği vereceklerini vurguladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.