CHP’li Belediyenin Kovduğu İşçi Hakkını Aramak İçin Bisikletle İzmir’den Ankara’ya Gidiyor

Menemen Belediyesi’ndeki işinden haksız şekilde atıldığını iddia eden 49 yaşındaki çaycı Bayram Akbaş, bisikletle İzmir’den Ankara’ya gidiyor. Akbaş, ‘Adalet ve demokrasi yolculuğu’ adını verdiği eyleminin sonunda Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek istiyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2017 yazında başlattığı ‘Adalet yürüyüşü’ Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Kılıçdaroğlu Ankara’dan yola çıkmış ve yürüyerek İstanbul’a gelmişti. Benzer bir eylem haberi de İzmir’den geldi.

“KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞMEK İSTİYOR”

CHP’li Başkan Serdar Aksoy’un yönettiği Menemen Belediyesi’nde çaycılık yapan 49 yaşındaki Bayram Akbaş haksız yere işten kovulduğunu iddia edip bisikletle İzmir’den yola çıktı. Ankara’ya ulaşıp CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek isteyen işçi eylemine ‘Adalet ve demokrasi yolculuğu’ yolculuğu ismini verdi. 5 yıl boyunca mesai harcadığı Menemen Belediyesi’nden 28 Haziran günü hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldığını söyleyen işçinin geri dönüş dilekçesi de reddedilmiş.

CHP’li Belediyenin Kovduğu İşçi Hakkını Aramak İçin Bisikletle İzmir’den Ankara’ya Gidiyor

EMEKLİLİĞİNE 2 YIL KALMIŞ

Başından geçenleri ve mücadelesini anlatan Akbaş, emekliliğine 2 yıl kaldığını ve 4 çocuğundan 3’ünü okuttuğunu söylerken “CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun ‘Seçimlerde kazandığımız belediyelerde belediye başkanları hiçbir işçiyi haksız yere işten çıkarmayacak, bu namus sözüdür ve garanti veriyorum’ sözüne istinaden yapılan bu haksızlığı ve işçi kıyımını kendisine iletmek üzere yola çıktım” ifadelerini kullandı. İzmir’den yola çıkan Akbaş, 2 saat pedal çevirdikten sonra Manisa’ya ulaştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı