CHP’li Başkanların Skandal Atamalarına Kılıçdaroğlu’ndan İlk Yorum

Kemal Kılıçdaroğlu, son dönemlerde CHP'li başkanların yaptığı skandal atamalar hakkında ilk kez konuştu. Bundan sonra bu tür uygulamaların olmayacağını belirten Kılıçdaroğlu, "Hepsi düzeltilecek" dedi.

CHP’li belediye başkanlarının yakınlarını önemli görevlere atamalarıyla ilgili tartışmalar devam ediyor. Konuyla ilgili ne diyeceği merak konusu olan Kemal Kılıçdaroğlu, günler sonra suskunluğunu bozdu. Açıklamasında yapılan yanlışlardan kısa zamanda dönüleceğini belirten Kılıçdaroğlu, “Bundan sonra benzer durumlar yaşanmayacak” ifadesini kullandı.


Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li belediye başkanları tarafından yapılan ve büyük tartışma yaratan skandal atamalarla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Medyanın CHP’li başkanlarla ilgili haber yapmalarından dolayı memnun olduğunu ifade eden CHP Lideri, “CHP’li belediyelerden verilen örneklerin hiçbiri etik değil, hepsi düzeltilir. Bundan sonra bu tür uygulamalar olmayacak. Ancak burada iki şey var. İlki bizim gösterdiğimiz duyarlılığı, bağımsız medyanın gösterdiği duyarlılığı havuz medyasının göstermemesi. Aynı şeyi yapan 50-60 AK Parti’li belediye başkanı var. Cumhurbaşkanı ülkenin hazinesini, hazineyi bilmeyen damadına emanet etmiştir. Onlar sadece CHP’li belediyeleri haber yapıyorlar. Ahlaksa herkes için geçerli bir kavramdır” şeklinde konuştu.

TBMM BAŞKANI ŞENTOP’A ÇAĞRI

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a bir çağrıda bulunan Kılıçdaroğlu, “Bizim de bir siyasi ahlak yasa teklifimiz var. TBMM açıldığında hemen gündeme getirelim. İkisini de koyalım masaya, diğer partiler de tekliflerini sunsun. İlk oturumda Meclis siyasi ahlak yasasını çıkarsın. TBMM siyasetin ahlaki temeller üzerine kurulmasını istiyorsa, başkan bu adımı atsın” dedi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı