CHP’den Türk-İş’e Ziyaret! Asgari Ücret Beklentilerini Açıkladı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'a yaptığı ziyarette, "Asgari ücret en az 2 bin 500 lira olmalı" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Artık bu İşsizlik Fonu işsiz kalanlar için kullanılmalıdır. İşsizlik Fonu’ndan faydalanma koşulları bu kadar büyük bir sistemik kriz içerisinde kesinlikle kolaylaştırılmalıdır.” dedi.


FAİK ÖZTRAK VE VELİ AĞBABA, ERGÜN ATALAY’I ZİYARET ETTİ

Öztrak, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile Türk-İş Genel Merkezi’nde Genel Başkan Ergün Atalay’ı ziyaret etti.

Ziyarette açıklamalar yapan Öztrak, Türkiye’nin gerçek gündeminin, neredeyse duran ekonomi, yükselen işsizlik, kamu zamları, pahalılık, ödenmeyen çek ve senetler, batan firmalar, konkordatolar, işten atmalar olduğunu ifade etti.

“AİLELER CANLARINA KIYMAYA BAŞLADI”

Ekonomide giderek yükselen bozulma ardından Türkiye’de vatandaşların aileleriyle birlikte canlarına kıymaya başladığını söyleyen Öztrak, şunları belirtti:

“Artık bu İşsizlik Fonu işsiz olanlar için kullanılmalıdır. İşsizlik Fonu’ndan yararlanma koşulları bu kadar büyük bir sistemik kriz içerisinde kesinlikle kolaylaştırılmalıdır. Bu İşsizlik Fonu konusu vatandaşların özellikle bu zamanda yaşadıkları, onları umutsuzluğa götüren bu problemleri aşmalarına destek olacak bir durumdur. Diğer yandan baştan beri ifade ettiğimiz Aile Sigortası da burada bu derde deva olabilecek kritik düzenlemelerden biridir.”

“ASGARİ ÜCRET EN AZ 2 BİN 500 LİRA OLMALI”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM Grup toplantısında gerçekleştirdiği açıklamada “asgari ücret en az devletin alacağına getirdiği zam kadar yükseltilmeli, bunun üstünde refah payı getirilmeli” dediğini hatırlatan Öztrak, vergilere, cezalara yüzde 22,58 zam geldiğini, bunun üstüne yüzde 1 refah payı geldiği zaman, asgari ücretin en az 2 bin 500 lira olması gerektiğine dikkat çekti.


Öztrak, asgari ücret konusunda sendikaların ve işçilerin yanında olduklarını söyledi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı