CHP’den Suriyeli Anketi

CHP’nin yaptığı ve tüm parti seçmenlerine uyguladığı ankette, %84 oranında bir sonuç ile vatandaş hükümetin Suriye politikasını değiştirmesi yönünde görüş bildirdi.

Her partiden seçmene yer verilen anket sonucuna göre, vatandaşlar %77 oranında olumsuz görüş bildirirken, %73 oranında da Suriyelilerin güvenlik tehdidi olarak görüldüğü bildirdi.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Mahmut Lıcalı’nın haberine göre CHP’nin yaptığı ankette hükümetin Suriye politikası eleştirildi. Anket içinde bulunan “Türkiye’nin Suriye politikasını nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna, katılımcıların %26.7’si ‘Başarılı’ bulurken, %68’i de ‘Başarısız’ yanıtını verdi. Ankete katılanların %5.4’ü ise bir fikirleri olmadığını belirtti.

PARTİ TABANLI SONUÇ

Tüm partilerin seçmenlerine yer verilen ankette, AK Parti’ye oy veren vatandaşların Suriye politikası ile ilgili olarak hükümeti %51.1’i, başarılı bulurken %40.5’i başarısız bulduğunu belirtti. MHP tabanlı katılımcıların ise %18.7’si başarılı, %76’sı başarısız bir politika olduğunu bildirdi.

CHP’ye oy verenlerden de %88.5’i hükümetin Suriye politikasını başarısız bulurken, İyi Parti seçmeni %89, HDP seçmeni de %93 oranında hükümeti Suriyeli politikasında başarısız buldu.

Ayrıca katılımcıların %85’i Suriye’de yaşanan bu krizden Türkiye’nin zarar gördüğünü belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı