CHP’den İstanbul hamlesi! İptal edilmesi istenecek

CHP’nin YSK temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu’nun canlı yayında flaş açıklamalarda bulundu. CHP, bugün İstanbul’da 39 ilçedeki seçimin de iptali için başvuru yapacak. Detayları haberimizden okuyabilirsiniz.


CHP’den İstanbul hamlesi! İptal edilmesi istenecek

6 Mayıs 2019 günü YSK’nın aldığı karar ile iptal edilen İstanbul seçimlerinde flaş bir hamle CHP’den geldi. Seçimlerde usulsüzlük olduğu gerekçesi ile iptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinden sonra yeni bir haber geldi. CHP, İstanbul’da bütün ilçelerde seçimin iptal olması için harekete geçecek. İstanbul’da 23 Haziran 2019 tarihinde yapılacak seçimler için haberler gelmeye devam ediyor fakat CHP’nin İstanbul için hamleleri durmayacak gibi görünüyor.

YSK TEMSİLCİSİ CANLI YAYINDA AÇIKLADI

CHP’nin YSK temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu, Habertürk ekranlarında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yakupoğlu’nun açıklamaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı hariç 39 ilçede bütün seçimlerin iptal edilmesine yönelik olacak. YSK temsilicisi Yakupoğlu, 39 ilçede seçimin iptali için başvuruda bulunacak. Bu başvuru ile birlikte ilçe belediye başkanlıkları, muhtarlar ve meclis üyelerinde de yeniden seçime gidilecek.

MANİFESTO ÇALIŞMALARI TEKRAR BAŞLIYOR

Seçimin yenilenmesi ile birlikte eğer CHP’nin bugün yapacağız itiraz kabul edilirse, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan seçim yeniden tekrarlanmış olacak. Bu devletin bütçesine çok ciddi zarar verecek ve aynı zamanda iç ekonomiyi de zor duruma sokacak. Bunların hepsinin haricinde bütün partilerin manifesto çalışmaları tekrar başlayacak. Partilere tekrar bir bütçe verilmesi halinde ekonomik olarak sıkıntılar çekeceğiz. CHP’nin bugün yapacağı itiraza dair detaylar saatler içerisinde ortaya çıkacak.

Yazar: Aykut Bilir

Aykut Bilir
Aykut Bilir, 1981 senesinde Manisa'da dünyaya geldi. Bilir, eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarının ardından çeşitli mecralarda yazıları yayınlanan Aykut Bilir, günümüzde internet gazeteciliğine yönelik görsel ve yazılı materyaller içeren haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Binali Yıldırım canlı yayında açıkladı: CHP engel oldu

Binali Yıldırım canlı yayında açıkladı: CHP engel oldu

Binali Yıldırım CNN Türk canlı yayında Ahmet Hakan ile yaptığı programda, 31 Mart seçimlerine ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bazı sandıklarda oy hırsızlıkların tespit edildiği fakat geri kalanının tespit edilmesine CHP'nin engel olduğu Binali Yıldırım'ın açıklamalarında yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.