CHP'den Diyanet İşleri'ne Hutbe Uyarısı: Atatürk'ün Adı Geçmiyor

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, hutbelerde Mustafa Kemal Atatürk'ün adının geçmemesi sebebiyle Diyanet İşleri Başkanlığı'na çağrı yaptı.
Takip et
CHP'den Diyanet İşleri'ne Hutbe Uyarısı: Atatürk'ün Adı Geçmiyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, milli bayramlarda verilen cuma hutbelerinde Atatürk’ün isminin geçmediğini ifade ederek, Diyanet İşleri Başkanlığı’na çağrı yaptı.

Sözcü''den Başak Kaya'nın aktardığına göre “Bu ayıp 29 Ekim’de düzeltilmeli” diyen, Şahin şöyle dedi:

5 YILDIR HUTBELERDE ATATÜRK'ÜN ADI YOK

"16 Ocak 2015 ile 6 Ekim 2019 tarihleri arasındaki hutbelerin hepsini taradık ve gördük ki hiçbir tanesinde Atatürk'ün ismi yok. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş vazifeye geldiği 2017 senesi itibariyle 574 tane sosyal medyada paylaşım yapmış fakat gene bir tanesinde dahi Atatürk'ün ismi bulunmuyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda bile Atatürk'ün ismini anmaktan kaçıyorlar. Atatürk'ün kurduğu Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sayfasında olan kuruluş kısmında da Atatürk'ün ismi yok.

"ATATÜRK'E BİR FATİHA ÇOK GÖRÜLÜYOR"

Bu meseleyi iki defa Meclis gündemine getirdim. Hutbelerde Atatürk'ün isminin niçin geçmediğini sordum. Ülkemizin kurucusu Atatürk'e bir Fatiha niçin çok görülüyor. Bu ayıp 29 Ekim'de düzeltilmeli. İslam'ın bu topraklarda özgür biçimde yaşamasını tesis eden Atatürk'ün mirasına ihanet edilmesin. 29 Ekim öncesi Cuma günü okunacak olan hutbede Atatürk de bulunmalı. Eğer bu defa da kurucu liderimiz Atatürk'ün ismini anmazlarsa lazım olan tepkiyi göstereceğiz."

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.