CHP’den Bülent Arınç Açıklaması: Samimiyse İstifa Etsin

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “KHK’lılar özür diliyorum” diyen Bülent Arınç için, “Sözlerinde samimiyse istifa eder” diye konuştu.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Bülent Arınç, vicdan sahibi ise samimiyeti varsa istişare kurulundan derhal istifa eder timsah gözyaşları ile milletimizi kandırmaktan vazgeçer” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalar yaptı.

Bülent Arınç’ın gün içerisinde yaptığı açıklamayla ilgili soruya Özkoç, “‘Bülent Arınç iyi polis, kötü polis rolü oynuyor’ dahi Arınç’a uymuyor, kopya yaptığı eleştirilerden sonra AK Parti’li belediyelerin FETÖ ile ilgili bağlantılarıyla ilgili açıklamalardan sonra ve bu söylediği sözlerden aslında onlara hizmet ettiğini gizlemeye çalışıyor. Şu kadar vicdan sahibi ise samimiyeti varsa istişare kurulundan derhal istifa eder timsah gözyaşları ile milletimizi kandırmaktan vazgeçer” cevabını verdi.

ÖZKOÇ ABD’YE SERT SÖZLERLE SESLENDİ

Ermeni soykırımına ilişkin TBMM’den çıkan karara ilişkin Özkoç, “Söz konusu vatansa gerisi teferruat diyoruz birlik beraberlik içinde öncelikli hedefimiz olarak koyuyoruz. Dün yaptığımız da budur. Ermeni Soykırımı ile ilgili sözleri Atatürk Kars anlaşmasında söylemiştir. Her iki halkta da bu süreci aşacak güç, müddet vardır. Türkiye’yi köşeye sıkıştırmaya ilgilidir bu. Bizi yaptırımlarla oluşturdukları terör örgütleriyle Türkiye’nin huzurunu bozmaya çalışanlara karşı CHP olarak Meclis’ten seslendik, dedik ki Ecevit’in sözüyle gölge etmesinler başka bir şey istemez” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı