adplus-dvertising

CHP’den Alevi öğretmenin evi işaretlenip yakıldı iddialarına açıklama!

Şanlıurfa Valiliğinden, Harran ilçesinde bir öğretmenin evinin klima borusunun yakıldığı ve duvarının işaretlendiğine yönelik iddialara ilişkin, evin çevresinde yapılan araştırmada herhangi bir ateş, yanık izine rastlanmadığı, söz konusu evin çocukların sıklıkla oyun oynadığı bir yerde bulunduğunun belirlendiği bildirildi. CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık da olayı yakından takip ettiklerini ve öğretmenin yanında olduklarını söyledi.
Takip et
CHP’den Alevi öğretmenin evi işaretlenip yakıldı iddialarına açıklama!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Valilikten, bazı basın yayın organlarında yer verilen, “Ateş Yakıp Duvarını İşaretlediler” başlıklı haber üstüne açıklama yapıldı.

ÖĞRETMEN ŞİKAYET ETTİ

Harran ilçesinde öğretmenlik yapan S.A’nın 27 Ekim’de Harran Emniyet Müdürlüğüne yaptığı müracaatta evinin dış duvarına birtakım işaretler çizildiğini ifade ederek şikayette bulunduğu söylenen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bunun üstüne başlatılan soruşturma kapsamında, olayın faili olduğu belirlenen 11 yaşındaki bir çocuk, ailesi ile güvenlik kuvvetlerince Emniyet Müdürlüğüne getirilmiş, yapılan görüşmeler sonucunda herhangi bir tehdit unsurunun bulunmadığı kanaatine varan S.A. şikayetinden vazgeçmiştir.”

Açıklamada, bu olaydan bir ay sonra S.A’nın tekrardan şikayette bulunduğu aktarılarak, şu şekilde dendi:

“27 Kasım günü akşam saatlerinde, evinin duvarına kırmızı sprey boyayla şekiller çizildiğini ve eşinin Alevi olması nedeniyle bunun yapıldığını öne sürerek tekrardan şikayetçi olan S.A’nın ikinci başvurusu üstüne aynı gün kapsamlı adli ve idari tahkikat başlatılmıştır.

Öte yandan, şikayete konu evin çevresinde yapılan araştırmalarda, klima borusunda herhangi bir ateş yahut yanık izine rastlanmadığı, söz konusu evin, çocukların sıklıkla oyun oynadığı merkezi bir yerde olduğu belirlenmiştir. Tarih boyunca farklı kültür ve anlayışların barış ve kardeşlik içinde beraber yaşadığı, engin bir hoşgörü ikliminin hakim olduğu Şanlıurfa’da ve özelde Harran ilçemizde bugüne kadar bu türden rahatsızlık veren en küçük bir olay yaşanmamış olup, konu bütün yönleri ile titizlikle soruşturulmaktadır.”

CHP’Lİ VEKİLDEN AÇIKLAMA

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık da sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Harran’da meydana gelen ve basında da yer verilen şiddetle kınadığımız olayı CHP Şanlıurfa İl Başkanlığımız ve Harran İlçe Başkanlığımızla beraber dikkatle ve hassasiyetle takip ediyoruz. Bununla beraber alakalı makamlarla da temaslarımız devam ediyor. Biz hiçbir öğretmenimizin görev yaptığı il ya da ilçede problem yaşamasını istemeyiz. Değerli öğretmenimizin sonuna kadar yanındayız ve gerekenin yapılması içinde saniye saniye takipte olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.