CHP ve İYİ Parti Şeker Fabrikalarının Açılış Törenlerinde

CHP ve İYİ Parti şeker fabrikalarının satılmasına tepki göstermişti. Ancak iki partinin de bu fabrikaların açılış törenlerine katılması büyük tepki topladı.

Muhalefet partilerinin satılmasına sert tepki gösterdiği şeker fabrikalarının 2019-2020 dönemi için yapılan açılış törenlerine AK Partililerle beraber katılması dikkatlerden kaçmadı.


2018 senesinin Şubat ayında Resim Gazete’de yayımlanan haberle Türkiye Şeker Fabrikaları’na ait 14 fabrika satılmıştı.

MUHALEFET SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

Bu özelleştirmenin ardından Halkın Kurtuluş Partisi’nin (HKP) de içlerinde olduğu muhalefet partileri, görevliler hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu yapmıştı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti, Şeker Fabrikaları’nın satılmasına karşı, “Şeker Fabrikaları Vatandır, Vatan Satılamaz” sloganları arasında yürüyüş ve fabrikaların önünde eylemler yapmıştı.

AÇILIŞ TÖRENLERİNE CHP VE İYİ PARTİ DE KATILDI

Özelleştirilen Şeker Fabrikaları 2019-2020 dönemi için açılış törenleri yaptı. Şeker Fabrikalarının satılmasına karşı yapılan eylemlere giden CHP’li ve İYİ Partili vekillerin açılışlara katılması büyük tepki topladı.

Kırklareli Alpullu Şeker Fabrikası’nı 150 milyon TL’ye satın alan Binbir Gıda geride bıraktığımız günlerde açılış töreni yaptı. Açılış törenine, AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz’ın haricinde daha önce şeker fabrikalarının satılmasına karşı yapılan protestolara katılan, “Şeker fabrikaları vatandır, vatan satılamaz” pankartı ile yürüyüş yapan CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan ve İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar’ın katılması şaşkınlık yarattı.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı