CHP ve İYİ Parti: Memurlara Yakacak ve Yiyecek Desteği Verilsin

CHP ve İYİ Parti’nin sunduğu kanun teklifinde memurlara yiyecek ve yakacak desteği ile öğretmenlere 24 Kasım’da bir maaş ikramiye verilmesi istendi.

CHP ve İyi Parti, kabul edilmesi durumunda memur ve öğretmenlere müjde olacak iki yasa teklifi düzenledi. Yasa teklifi ile memurlara aylık yiyecek ve yakacak desteği verilmesi, 24 Kasım’da ise öğretmenlere birer maaş ikramiye verilmesi talep ediliyor.

MEMURLARA YİYECEK DESTEĞİ

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın aktardığına göre CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda memurların yiyecek desteğinden faydalanacakları hükmünün olduğunu fakat bu desteğin bir kurala bağlanmadığını ifade etti.

KIŞIN YAKACAK DESTEĞİ VERİLMESİ İSTENDİ

Yasa teklifi ile, 1500 gösterge rakamının memur maaş katsayısı ile çarpımından elde edilecek oranda aylık yiyecek desteği yapılması talep edildi. Bu rakam bugün için 207 lira, 2020’de ise 216 lira olarak düşünülüyor. Yasa teklifi ile memurlara kış aylarında dört ay süresince 207’şer lira yakacak desteği verilmesi de isteniyor.

24 KASIM’DA ÖĞRETMENLERE 1 MAAŞ İKRAMİYE

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok da her sene 24 Kasım Günü öğretmenlere birer maaş ikramiye verilmesini talep etti. Ok, “2010 senesinde gerçekleştirilen 18. Milli Eğitim Şurası’nda bu doğrultuda karar verildi. Fakat dokuz senedir hayata geçirilmedi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı