CHP, Sadece İstanbul Seçimlerini Kazanmadı

Daha önceki seçimlerde anketçilerden çok çeken CHP'nin İstanbul seçimlerinde çalıştığı Ertan Aksoy'un sahibi olduğu Aksoy Araştırma, sonuçları bire bir bildi.

Daha önceki seçimlerde CHP’nin birlikte hareket ettiği anketçiler, yaptıkları isabetsiz tahminlerle gündeme geliyor. Büyük önem taşıyan İstanbul seçimlerinde Ertan Aksoy’un sahibi olduğu Aksoy Araştırma ile yol yürüyen CHP, İstanbul’la birlikte sağlam bir anketçi de kazanmış oldu.


Tüm Türkiye’nin hangi adayın kazanacağını merak ettiği İstanbul seçimleri, anket şirketleri açısından da önemli bir sınavdı. Son seçimlerde yaptıkları alakasız tahminlerle toplum nezdinde güvenirliğini yitiren anket şirketleri, önlerine çıkan bu fırsatı değerlendirmek istedi. Yaptıkları araştırmalarda bazı şirketler İmamoğlu’nun kazanacağını ilan ederken, bazıları da Yıldırım’dan yana tavır aldı. Yani anket şirketleri oluşturmak istedikleri güven duygusunu 8 milyon civarında seçmenin oy kullandığı İstanbul seçimlerinde bir kez daha ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Ancak burada seçime sayılı günler kala yaptığı araştırma ile sonucu birebir bilen Konda’ya ayrı bir parantez açmak lazım.

CHP, ARADIĞI ANKET ŞİRKETİNİ BULDU

Ayrı bir parantez açılması gereken bir şirket daha var. CHP’nin İstanbul seçimlerinde birlikte hareket ettiği Aksoy Araştırma… Ertan Aksoy’un sahibi olduğu Aksoy Araştırma hem sonuçları doğru bildi, hem de CHP’nin bu alandaki eksiğini tamamladı. Zira Canan Kaftancıoğlu da sosyal medyadan Ertan Aksoy için yazdıklarıyla bunun sinyalini verdi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı