adplus-dvertising

CHP Milletvekili Özgür Karabat’a kasetle şantaj yapanlara ceza yağdı!

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat’a, gizli kamera kaydıyla şantajda bulundukları iddiasıyla yargılanan 4 sanık hakkında karar çıktı. Mahkeme, sanıklar hakkında “Özel yaşamın gizliliğini ihlal etmek”, “Zincirleme şantaj”, “Zincirleme biçimde özel yaşama ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek” suçlarından 9 sene 6’şar ay hapis cezası ve 12 bin 500’er TL adli para cezasına çarptırdı.
Takip et
CHP Milletvekili Özgür Karabat’a kasetle şantaj yapanlara ceza yağdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul 50. Asliye Ceza Mahkemesi’nde kapalı oturumda görülen duruşmada karar çıktı. Mahkeme, sanıklar Cahit A., Ahmet A., Aynur Doğan E. ve Erdoğan B.’yi “Özel yaşamın gizliliğini ihlal etmek” suçundan gizliliğin görüntülü kayda alınması suretiyle işlenmesi gerekçesiyle 4’er sene hapis cezasına çarptırdı.

Sanıkları “Zincirleme şantaj” suçundan 2 sene 6’şar ay hapis ve 625 gün karşılığı 12 bin 500’er TL adli para cezasına çarptıran mahkeme, “Zincirleme biçimde özel yaşama ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek” suçundan 3’er sene hapis cezası verdi.

‘Pişmanlıkları yok’ diyerek indirim yapılmadı

Sanıkların pişmanlığının bulunmamasını dikkate alan mahkeme takdiri indirim uygulamadı ve sanıklar hakkında yasal şartlar oluşmadığından erteleme, hükmün açıklanmasının geri bırakılması ve adli para cezasına çevrilmesini uygulamadı. Mahkeme, sanıklar hakkındaki adli kontrol önleminin de orantılı olduğu gerekçesiyle yurt dışına çıkış yasaklarının devamına hükmetti.

Sayın vekilim bir emanetiniz var…

Mesajlarda “Selam vekilim. Bir emanet var. Göndereceğim size. S..s partinizle ilgili. Kayıtlar elimizde. Başka yerlere gitmeden sana gelsin dedim” ifadelerine yer verilmişti.

CHP Milletvekili Özgür Karabat’a kasetle şantaj yapanlara ceza yağdı!

Seçim döneminde Çekmeköy Meclis mensubu kadınla…

CHP’li Özgür Karabat’ın o dönem Çekmeköy Meclis Mensubu olan Aynur Doğan E. ile bir evde yakınlaşması ardından şantaja uğradığı öne sürülmüştü. Sanık Aynur D.E. ve gene partinin eski Çekmeköy İlçe Başkanı Erdoğan B.’nin arasında bulunduğu 4 sanığın, evdeki yakınlaşmayı gizli kamerayla kayda alarak milletvekili Karabat’a şantaj yaptığı iddia edilmişti.

CHP’li vekilden 10 milyon lira istediler

Görüntüleri milletvekiline gönderen sanıkların önce 10 milyon TL, milletvekilinin şantaja boyun eğmemesi üstüne de bu parayı 3 milyon TL istedikleri öne sürülmüştü. Şantajın devam etmesi üstüne milletvekili Özgür Karabat, adli makamlara şikayette bulunmuştu. Bunun üstüne yakalanan sanıklar Aynur Doğan E., Cahit A., Ahmet A. ve Erdoğan B. 24 Aralık 2020 tarihinde tutuklanmışlardı. İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca tamamlanan soruşturma neticesinde 4 sanık hakkında “Zincirleme biçimde özel yaşamın gizliliğini ihlal etmek” ve “Zincirleme biçimde şantaj” suçlarından dava açılmıştı. Tutuklu olarak yargılanmaya başlanan sanıklar, 2 Nisan 2021 tarihli duruşmada adli kontrol koşuluyla serbest bırakılmışlardı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.