CHP Mardin İl Başkanı Ahmet Duyan Görevden Alındı

Barış Pınarı Harekatı’nı eleştiren CHP Mardin İl Başkanı Av. Ahmet Duyan görevden alındı. Duyan daha önce istifa edeceğini açıklamıştı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde bir araya gelinen CHP’nin MYK toplantısında alınan bir karar gözlerden kaçmadı. “Sivillerin emniyeti alınmadan verilen bir tezkereye “Evet” demenin doğru bir tarafı olmadığını düşünüyorum” diyen CHP Mardin İl Başkanı Ahmet Duyan, Partisinin Barış Pınarı Harekatı ile alakalı duruşunu eleştirmesi sebebiyle, istifa dilekçesi Genel Merkez’e varmadan önce vazifeden alındı.

İSTİFASI ULAŞMADAN GÖREVDEN ALDILAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde bir araya gelen MYK toplantısında dikkat çeken bir karar verildi. MYK toplantısında CHP Mardin İl Başkanı Av. Ahmet Duyan’ın Barış Pınarı Harekatı ile ilgili partisinin duruşunu eleştirmesi görüşüldü. “Sivillerin emniyeti sağlanmadan verilen bir tezkereye “Evet” demenin doğru bir tarafı olmadığını düşünüyorum. Ölümlere ve birçok duruma sessiz kalınan bir siyasi anlayışın parçası olamayacağımdan sebeple, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı vazifesinden istifa ettiğimi kamuoyuna saygılarımla bildiririm” diyen Mardin İl Başkanı Ahmet Duyan, istifası Genel Merkez’e varmadan vazifeden alındı.

Gerçekleştirdiği açıklama, Ahmet Duyan’ın CHP’nin tezkere meselesindeki tavrını eleştirmesi MYK’nın tepkisine neden olduğu bildirildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı