CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Erken Seçim Açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti hükumetinin ülkeyi yönetemeyeceğini iddia ederek erken seçime gidileceğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “erken seçim” iddiaları hususunda kendilerinin bir seçim talep etmediklerini, fakat AK Parti’nin Türkiye’yi idare edemediğinin farkına varmasının ardından “Biz yönetemiyoruz, seçime gitmek mecburiyetindeyiz” diyeceğini öne sürdü.

Cumhuriyet gazetesinden Mahmut Ilıcalı’ya gündem ile alakalı açıklamalar yapan Kılıçdaroğlu’nun sözlerinden öne çıkanlar şu şekilde:

“AK PARTİ ERKEN SEÇİME GİTMEK ZORUNDA KALACAK”

“Ben, özellikle yerel seçim günlerinden beri, bir erken seçimi doğru görmediğimi, parti olarak bizim de bir erken seçim isteğimizin söz hususu olmayacağını pek çok defa ifade ettim. Biz halen aynı yerde duruyoruz. Bir erken seçim doğru değil. Fakat, erken seçim kararı verecek olan iktidar bloku bakımından durumu değerlendirdiğimiz zaman, bir süre sonra bunlar başta olmak üzere pek çok meselede Türkiye’yi idare edemedikleri gerçeğiyle yüzleşmek mecburiyetinde olacaklar. Bu sebeple “Biz yönetemiyoruz, seçime gitmek zorundayız” diyeceklerdir.”

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı