adplus-dvertising

CHP’ İstanbul’da Suriye Konferansı Düzenleyecek

Cumhuriyet Halk Partisi çok önceden yapmayı planladığı fakat 23 Haziran seçimlerinin uzaması sebebiyle ertelediği Suriye konferansını 28 Eylül'de yapacağını ilan etti.
Takip et
CHP’ İstanbul’da Suriye Konferansı Düzenleyecek
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP’nin uzun zamandır yapmak istediği fakat 23 Haziran seçimleri ile başlayan ve tekrarlanan İstanbul seçimleriyle uzayan süreç sonrasında 28 Eylül günü Suriye konferansı yapacağını duyurdu. Konferansın açılış konuşmasının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılacağı belirtildi.

ESAD GÜÇLERİ İLE MUHALİF GÜÇLER DE DAVET EDİLECEK

Konferansın temel amacının mülteci problemi ve uzun yıllardır süren çatışma ortamının sonlandırılması olduğunu açıklayan CHP yetkilileri, konferansta hem Esad hem de muhalif cepheden temsilcilerin davetli olacağını belirtti. Artan mülteci problemi sebebiyle Türkiye’nin de böyle bir çözüme ihtiyacının olduğunu savunan CHP yetkilileri, toplantının amacının sulh ortamının sağlanması olduğunu belirtti.

Bu detaylara ek olarak ise hiç bir terör örgütünün ve yandaşının konferansta yer alamayacağı açıklandı. Bu örgütlerin ”YPG ve PYD” olduğu da ifade edildi. Konferansa Suriye sorunundan etkilenen illerin yöneticileri ve belediye başkanları da katılacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.