CHP, İstanbul Boğazı Yasa Tasarısı Tartışmalarına Katıldı!

İstanbul Boğazı'nın yetkilerinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden alınıp Cumhurbaşkanlığına aktarılmasına CHP'den tepki geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, basın toplantısı düzenledi. Torun düzenlediği basın toplantısında hayli tartışma yaratan İstanbul Boğazı’nda yapılmak istenen yetki devrini eleştirdi. ‘Çevre ve Şehircilik Bakanlığının oluşturduğu taslağın, seçilmiş insanların, belediye başkanlarının, meclislerin yetkilerini alarak bunu Saray’a verdiğini söylen Torun, bu kapsamda, İstanbul Boğazı’yla ilgili bir karar alınmaya çalışıldığını, Boğaz’ın imarıyla ilgili yetkinin Saray’a verileceğini kaydetti.


Son günlerde Yerel Yönetimler Yasası’yla ilgili olumlu değişiklikler beklerken, konuşulan taslakları çok da olumlu bulmadıklarını anlatan Torun, “AK Parti ve Saray son dönemlerde yerel yönetimlerin üzerinde bir vesayet kurmaya çalışıyor. Daha doğrusu artık her şeyi Saray’dan yönetmeye çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

BELEDİYELERİN YETKİLERİ CUMHURBAŞKANLIĞINA AKTARILIYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının oluşturduğu taslağın, seçilmiş insanların, belediye başkanlarının, meclislerin yetkilerini alarak bunu Saray’a verdiğini savunan Torun, bu kapsamda, İstanbul Boğazı’yla ilgili bir karar alınmaya çalışıldığını, Boğaz’ın imarıyla ilgili yetkinin Saray’a verileceğini kaydetti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı