adplus-dvertising

CHP Disiplin Kurulu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı 1 yıllığına parti üyeliğinden çıkardı

Son dakika! Parti politikalarına aykırı söylemleri nedeniyle disiplin kurulan sevk edilen CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında karar verildi. Disiplin kurulu, Özcan’ın 1 yıllığına parti üyeliğinden çıkarılmasına karar verdi.
Takip et
CHP Disiplin Kurulu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı 1 yıllığına parti üyeliğinden çıkardı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP Yüksek Disiplin Kurulu, kesin ihraç talebiyle, disipline sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan için toplandı. Kurul son toplantısını 22 Ağustos’ta yaptı. Tanju Özcan’ın dosyasının çok yönlü incelenmesi için toplantı bugüne ertelendi.

1 YILLIĞINA PARTİ ÜYELİĞİNDEN ÇIKARILDI

CHP Disiplin Kurulu, bugün gerçekleştirilen toplantı sonrasında Özcan hakkındaki kararını verdi. Akşam saatlerinde açıklanan karara göre Tanju Özcan’ın 1 yıl boyunca CHP üyeliğinden çıkarılmasına karar verildi.

Yüksek Disiplin Kurulu’ndan yapılan açıklamaya göre, Özcan hakkında 1 yıl geçici çıkarma cezası verilmesi kararına varıldı.

Açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu 26.09.2022 tarihinde yaptığı toplantısında Bolu İli Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında 1 yıl geçici çıkarma cezası verilmesine katılanların oy birliği ile kesin olarak karar vermiştir.” ifadeleri kullanıldı.

NELER YAŞANMIŞTI?

CHP yönetimi Özcan hakkında, “parti sorumluluğu ile bağdaşmayan tutum ve davranışları” gerekçe göstererek disiplin süreci başlattı. Tanju Özcan, Meclis toplantısında AK Partili kadın üye ile yaşadığı diyalog Bolu Belediye Başkanı CHP Yüksek Disiplin Kurulu’na kesin ihraç talebiyle sevk edilmişti. Özcan, disiplin kararının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan randevu istemiş ancak olumlu yanıt verilmemişti. Son disiplin kurulu toplantısında Tanju Özcan için karar çıkmamıştı.

Bolu Belediye Başkanı Özcan, önceki toplantıda sözlü savunma yaptı. Partiden ihraç edilmeyi beklemediğini söyledi. Daha önce de disipline sevk edilen Özcan, uyarı cezası almıştı.

Belediye meclisi toplantısında AK Partili kadın üye ile yaşadığı diyalog sonrasında CHP yönetimi Özcan hakkında disiplin süreci başlatmıştı. Daha önce de disipline sevk edilen Özcan, uyarı cezası almıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.